Goodman otwiera pierwszy magazyn w Kraków Airport Logistics Centre – Portal PR - 24PR
Goodman otwiera pierwszy magazyn w Kraków Airport Logistics Centre

10.06.2011 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

Grupa Goodman otworzyła wczoraj pierwszy magazyn wybudowany w ramach Kraków Airport Logistics Centre. Do magazynu o powierzchni 14 000 m2 wprowadziło się już dwóch klientów, a trzeci zrobi to w przyszłym tygodniu. Budowa projektu rozpoczęła się w październiku zeszłego roku i była wtedy pierwszym od 1,5 roku projektem spekulacyjnym Goodman w Europie Centralnej. 

– Nasi klienci poszukiwali lokalizacji z dobrze rozwiniętą infrastrukturą, gdzie mogliby ulokować swoją działalność, korzystając z nowoczesnego i dopasowanego do ich potrzeb zaplecza. Jesteśmy pewni, że Kraków Airport Logistics Centre spełnia wszystkie te oczekiwania i wraz z jego rozbudową będzie rosło grono zadowolonych klientów – powiedział Błażej Ciesielczak, Dyrektor Zarządzający Goodman Poland. – W maju rozpoczęliśmy budowę drugiego z dziewięciu magazynów, które wejdą w skład centrum.

Pierwszym klientem centrum została krakowska spółka SCOT specjalizująca się w rozwiązaniach do eksploatacji urządzeń drukujących, która wynajęła 3 500 m2 powierzchni magazynowej i 508 m2 powierzchni biurowej.

– Jako pierwsi wprowadziliśmy się do Kraków Airport Logistics Centre i jesteśmy zadowoleni z naszej nowej powierzchni magazynowej i biurowej, która została wybudowana z wykorzystaniem najwyższych standardów powiedział Paweł Pernal, prezes Zarządu SCOT.

W styczniu tego roku Goodman podpisał umowę najmu z Eurodruk-Kraków, drukarnią specjalizującą się w produkcji książek, czasopism i druków reklamowych, która wynajęła 3 500 m2 powierzchni magazynowej i 366 m2 powierzchni biurowej.

– Goodman ściśle z nami współpracował aby zapewnić funkcjonalne rozwiązania dla naszej działalności. Nowa lokalizacja jest idealna, ponieważ pozwala nam pozostać blisko naszych klientów – powiedziała Grażyna Żbitowska, Dyrektor Zarządzający Eurodruk-Kraków.

Miesiąc później 3 500 m2 powierzchni magazynowej i 350 m2 powierzchni biurowej wynajął Farutex, dystrybutor żywności dla segmentu HoReCa.

– Współpraca z Goodman układała się bardzo pomyślnie, ponieważ w czasie gdy oni dbali o wszystkie aspekty projektu my mogliśmy skoncentrować się na naszej bieżącej działalności. Jesteśmy przekonani, że wewnętrzny zespół Goodman świadczący usługi zarządzania będzie dalej spełniał nasze wymagania powiedziała Ewa Turkowiak, Specjalista ds. Marketingu i PR, Farutex.

Prace związane z przygotowaniem gruntu pod budowę Kraków Airport Logistics Centre, o docelowej powierzchni użytkowej 160 000 m2, rozpoczęły się w maju 2010 roku. Centrum logistyczne będzie składać się z dziewięciu magazynów wraz z dodatkowymi pomieszczeniami biurowymi, socjalnymi i technicznymi. Szacuje się, że po wynajęciu wszystkich dostępnych powierzchni zatrudnienie u najemców centrum znajdzie łącznie około 1000 osób. Będzie to największe centrum logistyczne w województwie małopolskim.

Zgodnie ze strategią Grupy, przy budowie parku Goodman przywiązuje szczególną wagę do ochrony środowiska. 25% powierzchni krakowskiego centrum będą stanowiły tereny zielone, a dookoła zagospodarowanego obszaru posadzonych zostanie 800 drzew. Co więcej, Goodman testuje obecnie innowacyjny system odparowywania wód deszczowych, umożliwiający jednocześnie obniżenie temperatury powietrza wewnątrz magazynów, który ma docelowo zostać zastosowany w nowym centrum.

Kraków Airport Logistics Centre położone jest pod Krakowem, w odległości czterech kilometrów od międzynarodowego lotniska Kraków – Balice. Dogodny dojazd zapewnia również sąsiedztwo autostrady A4, łączącej Kraków i Wrocław.

Goodman

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.