Grupa Trinity chce pozyskać 10 mln zł na inwestycje – Portal PR - 24PR
Grupa Trinity chce pozyskać 10 mln zł na inwestycje

28.06.2011 Kategoria: Rynek kapitałowy. Autor: admin

Grupa Trinity – wrocławska firma inwestycyjna – planuje debiut na NewConnect w październiku tego roku. Przed wejściem na rynek Spółka zamierza pozyskać od inwestorów 10 mln zł, które w całości przeznaczy na inwestycje w spółki z potencjałem o kapitalizacji do 150 mln zł. Oferta prywatna ma zostać przeprowadzona na przełomie lipca i sierpnia.

 Grupa Trinity S.A. jest firmą doradczo-inwestycyjną, którą tworzy doświadczony zespół ekspertów. Spółka oferuje kompleksowe usługi w zakresie działalności inwestycyjnej i finansowej. Zajmuje się także doradztwem prawnym. Bogatą ofertę Spółka kieruje przede wszystkim do segmentu małych i średnich przedsiębiorstw. Każdego roku Firma spotyka się z właścicielami i zarządami blisko 2000 przedsiębiorstw, co daje jej jeden z najwyższych wskaźników penetracji rynku MSP w Polsce.

Firma oferuje zdywersyfikowany portfel usług, co optymalizuje jej funkcjonowanie zarówno w czasach hossy, jak i bessy. W trakcie sześciu lat działalności Grupa Trinity doradzała w ponad 50 transakcjach fuzji i przejęć, IPO i pre-IPO o łącznej wartości ponad 1 mld zł. Spółka świadczyła usługi dla ponad 150 firm z Polski i zagranicy, pozyskując dla nich ponad 300 mln zł.

Wejście na rynek kapitałowy to kolejny przystanek na drodze naszej dynamicznej ekspansji. Debiut pozwoli nam nie tylko pozyskać niezbędne środki na rozwój, ale świadczy również o naszej ciągle rosnącej pozycji. Liczę, że w krótkim czasie nasze akcje będą notowane na głównym rynku GPW. Obecnie pracujemy nad kilkoma projektami, które w niedługim okresie istotnie podniosą wartość naszej Grupy – mówi Radosław Tadajewski, Prezes Grupy Trinity S.A.

Grupa Trinity S.A. opublikowała prognozy przychodów i zysku netto do 2013 roku. Spółka przewiduje wzrost przychodów z 9,3 mln zł w 2011 roku do 16,8 mln zł w 2013, w tym z działalności inwestycyjnej z 4 mln zł do 12,5 mln zł. Wraz z przychodami rosnąć ma również zysk. W 2011 roku ma wynieść 5,6 mln zł, po czym notować roczne wzrosty o 20,5 proc. w 2012 i 88,9 proc. w 2013 roku, osiągając poziom 12,8 mln zł.

Informacje o firmie:

Grupa Trinity świadczy usługi doradztwa biznesowego i inwestycyjnego dla firm i inwestorów prywatnych. Zajmuje się inwestycjami typu venture capital, private equity oraz pre-IPO. Działalność firmy opiera się na trzech filarach:

  • Doradztwo finansowe i transakcyjne przy fuzjach i przejęciach oraz w zakresie pozyskiwania kapitału. W jego zakres wchodzi również obsługa debiutów giełdowych na rynku głównym oraz NewConnect i Catalyst, na których Grupa Trinity jest autoryzowanym doradcą.
  • Działalność inwestycyjna, oparta o monitoring polskiego rynku private equity oraz aktywne poszukiwanie perspektywicznych spółek i atrakcyjnych ofert pre-IPO w trakcie regularnych spotkań z właścicielami i zarządami blisko 2000 firm o kapitalizacji do 150 mln zł.
  • Usługi prawnicze, prowadzone przez Kancelarię Prawną Trinity Waluga i Wspólnicy, która odpowiada za pełną obsługę prawną w zakresie wszystkich usług świadczonych przez Grupę Trinity, w szczególności transakcji fuzji i przejęć, debiutów giełdowych i inwestycji private equity.
Więcej informacji: www.grupatrinity.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.