Linie lotnicze LAN, zamawiają 20 samolotów A320neo – Portal PR - 24PR
Linie lotnicze LAN, zamawiają 20 samolotów A320neo

24.06.2011 Kategoria: Transport. Autor: admin

Linie lotnicze LAN, wiodący przewoźnik pasażerski i transportowy w Ameryce Łacińskiej złożyły zamówienie na 20 samolotów  A320neo w ramach rozwoju i modernizacji floty. Przewoźnik jest pierwszym w regionie, który zamówił model A320neo.

LAN to Chilijskie narodowe linie lotnicze będące jednym z największych południowoamerykańskich przewoźników. Głównym węzłem tego przewoźnika jest port lotniczy w Santiago, a wśród innych ważnych lotnisk jest port lotniczy w Miami w Stanach Zjednoczonych. Linie te cieszą się dobrą renomą (w roku 2008 zostały uhonorowane tytułem najlepszego przewoźnika Ameryki Południowej) i działają w branży od wielu dekad – firma założona była bowiem już w roku 1929.

Linie LAN są członkiem sojuszu Oneworld airline alliance.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.