SEAT wspiera Rajd Polski Kobiet – Portal PR - 24PR
SEAT wspiera Rajd Polski Kobiet

17.06.2011 Kategoria: MOTO. Autor: admin

Dziś, 17 czerwca rusza I edycja Rajdu Polski Kobiet. Iberia motor Company SA, generalny Importer SEAT-a na Polskę jest partnerem tej akcji. Importer SEAT-a przekazuje na czas rajdu modele SEAT Altea 4×4 Freetrack. Auta wyposażone w napęd 4×4 oraz 2 litrowe jednostki  turbo diesla o mocy 170 KM mogą pochwalić się sprintem od 0 do 100km/h w czasie 8,7s oraz średnią konsumpcją paliwa na poziomie 5,9l na 100km. Samochody przekazane przez Importera SEAT-a wezmą udział w bezpośredniej rywalizacji przebywając całą trasę Rajdu. Trasa imprezy rozpoczyna się w Warszawie w sobotni poranek, a kończącej w niedziele, 19 czerwca, w Białymstoku.

Podstawowym celem imprezy organizowanej przez Fundację Teraz Kobiety jest zwrócenie uwagi kobiet w Polsce na dynamicznie rosnące statystyki zachorowań na raka i pilną potrzebę przeprowadzania stosownych badań okresowych. Przesłaniem Rajdu Polski Kobiet jest uświadomienie potrzeby dbania o zdrowie, wykonywania cyklicznych badań takich jak mammografia, badań cytologicznych czy dokonywania szczepień.

Głównym organizatorem Rajdu Polski Kobiet i jego inicjatorem jest dr Krystyna Backiel. Z wykształcenia dr nauk ekonomicznych, wieloletni wykładowca akademicki, członek RN Spółek Skarbu Państwa oraz Konwentu Loży Warszawskiej BBC, Prezes Zarządu OLIMP Purchasing Menagment Sp. z o.o., Prezes Polskiego Konsorcjum Outsourcingu oraz Prezes Fundacji Teraz Kobiety.

Impreza uzyskała Patronaty Honorowe min. Elżbiety Kopacz, Elżbiety Radziszewskiej, Hanny Gronkiewicz-Waltz, Instytutu Marii Skłodowskiej Curie w Warszawie, Białostockiego Centrum Onkologii czy Uniwersytety Medycznego w Białymstoku.  

W pierwszej edycji Rajdu pośród uczestniczek wystąpi aż 6 załóg gwiazd sceny teatralnej i telewizyjnej. Wśród nich: Agnieszka Maciąg, Joanna Fajkowska, Iwona Guzowska, Anna Dereszowska, Agata Młynarska, Ewa Gawryluk i Dorota kamińska – ze swoimi pilotkami. Za kierownicą samochodu zasiądzie również Martyna Wojciechowska, która wraz z Jarkiem Kazberukiem zostali twarzami pierwszego inauguracyjnego Rajdu Polski Kobiet.

Start rajdu odbędzie się z pod Hotelu Bristol w Warszawie. W trakcie imprezy uczestniczki przejdą szkolenie z technik jazdy, nie zabraknie również innych atrakcji. Pierwsze zmagania rozpoczną się w Warszawie gdzie uczestniczki zapoczątkują rywalizację od próby czasowej na trasie Siekierkowskiej. Trasa Rajdu przebiegać będzie m.in. przez Wyszków, Łomżę, Tykocin i zakończy się w Białymstoku.

W trakcie trzech dni imprezy – 17-19 czerwca – obok Hotelu Bristol (17 i 18 czerwca) będzie stał ambulans do poboru i badania krwi, w którym kobiety będą mogły przeprowadzić podstawowe badania. Tego dnia obok WOK w Wyszkowie do dyspozycji kobiet oddany zostanie mammobus, w którym kobiety będą mogły nieodpłatnie wykonać badania piersi. Podobnie 18 czerwca w centrum Łomży oraz 19 czerwca w centrum Białegostoku przez cały dzień będzie gościł mammobus oraz ambulans do poboru krwi gdzie każda z kobiet będzie mogła poddać się badaniom w ramach odpowiednich przedziałów wiekowych. 

Więcej informacji o Rajdzie Polskim Kobiet znajdują się na stronie: http://rajd-polski-kobiet.pl/

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.