Adv.pl wspiera kampanię KRBRD „Prędkość zabija – włącz myślenie” – Portal PR - 24PR
Adv.pl wspiera kampanię KRBRD „Prędkość zabija – włącz myślenie”

31.07.2011 Kategoria: Kampania. Autor: admin

Adv.pl  przygotowała innowacyjną aplikację wspierającą akcję Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (KRBRD). Projekt realizowany był w ramach kampanii „Prędkość zabija – włącz myslenie”. Rozwiązanie „Tak będziesz wyglądał w najlepszym wypadku” – oparta na technologii Augmented Reality – pozwala na realistyczne pokazanie obrazu twarzy po wypadku.

Aplikacja „Tak będziesz wyglądał w najlepszym wypadku” przygotowany przez agencję Adv.pl – wykorzystując technologię AR, w czasie rzeczywistym nakłada na obraz z kamery realistyczne rany 3D. Rozwiązanie to, przygotowane wyłącznie na iPady, ma na celu – dzięki wizualizacji twarzy po wypadku – uświadomienie kierowcom potencjalnych skutków prowadzenia samochodu z nadmierną prędkością czy pod wpływem alkoholu.

Prędkość jest głównym powodem tragicznych w skutkach wypadków drogowych, dlatego Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego systematycznie podejmuje działania na rzecz bezpieczeństwa na drogach. Aplikacja przygotowana przez agencję Adv.pl – wspierająca akcję „Nie zasuwam” – działa na wyobraźnię kierowców i niezwykle obrazowo demonstruje potencjalne skutki brawurowej i zbyt szybkiej jazdy” – powiedział Tomasz Kalinowski, konsultant ds. PR KRBRD.

Aplikacja przygotowana przez agencję Adv.pl prezentowana była podczas tegorocznego festiwalu Open’er w Gdyni na specjalnym stoisku KRBRD.

Jak dodaje Przemek Pawlak, AR, Video & motion Producer w agencji Adv.pl„Rozwiązania AR na platformach iPhone oraz iPad to odpowiedź na bieżące potrzeby rynku i prężnie rozwijający się sektor usług mobilnych. Aplikacja dla KRBRD to kolejny – po wirtualnej przymierzalni okularów Solano czy aplikacji ‘Warszawa ‘44’, przygotowanej dla Muzeum Powstania Warszawskiego – projekt Adv.pl, łączący technologię Augmented Reality z nośnikami mobilnymi. Cieszymy się, że nasze rozwiazania wykorzystywane są również do promowania tak ważnych społecznie kwestii, jak bezpieczeństwo na drodze”.

Adv.pl jest jedynym podmiotem w Polsce, który otrzymał wyłączną licencję spółki Total Immersion SA – globalnego lidera rynku technologii Augmented Reality – na dostarczanie na terytorium Polski zawansowanej technologii AR, czyli systemu łączącego świat rzeczywisty z wytworzonym komputerowo. Rozwiązanie wykorzystuje obraz z kamery, na który nałożona jest generowana w czasie rzeczywistym trójwymiarowa grafika. Adv.pl wdraża nowoczesne rozwiązania w oparciu o znak jakości AR+.

Adv.pl
 www.adv.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.