DAF z podgrzewaną… chłodnią – Portal PR - 24PR
DAF z podgrzewaną… chłodnią

27.07.2011 Kategoria: Transport. Autor: admin

Gdański dealer firmy DAF – DBK –  przekazał trójmiejskiej firmie Ziaja, trzyosiowy (6×2) model DAF FAR XF 105.510 Euro 5, z chłodnią Igloocar, agregatem chłodniczym i… piecem!

Firma Ziaja, producent preparatów leczniczych oraz kosmetyków pielęgnacyjnych, potrzebuje pojazdów do specyficznego rodzaju transportu. Odebrany pojazd wyposażony został więc w silnik o dużej mocy 510 KM w tzw. solówce, o dopuszczalnej masie całkowitej 26 ton. Tak mocny diesel rzadko zamawiany jest nawet w ciągnikach siodłowych. Jednak firma Ziaja, producent preparatów leczniczych oraz kosmetyków pielęgnacyjnych, potrzebuje pojazdów do specyficznego rodzaju transportu.

Własnym transportem rozwozimy produkty naszej firmy do 14 oddziałów w całym kraju – powiedział Tomasz Kowalczuk z firmy Ziaja. – Samochód musi zabrać 23 palety, ale nie może to być ciągnik z naczepą, ze względu na lokalizację punktów docelowych. Dlatego zdecydowaliśmy się na pojazd jednoczłonowy, o maksymalnej dopuszczalnej długości 12 metrów. Konieczne jest też zapewnienie reżimu temperaturowego.

Chodziło również o to, żeby pojazd był dynamiczny, a jednocześnie oszczędny jeśli chodzi o zużycie paliwa – wyjaśnił Jacek Błaszkowski, zastępca dyrektora Oddziału DBK w Gdańsku-Szadółkach. – Dlatego skonfigurowaliśmy nietypowo układ napędowy, z najszybszym przełożeniem tylnego mostu, aby silnik mógł pracować na relatywnie niskich obrotach, zachowując bardzo dobre właściwości dynamiczne.

Pojazd wyposażony jest w agregat chłodniczy, międzyosiowy Carrier Supra 850U, ale ciekawostką jest zamontowany w podwoziu piec Eberspächer o mocy 5,6 kW do… ogrzewania ładowni. Przy przewozie farmaceutyków zazwyczaj wymagane jest utrzymywanie temperatury od +15 do + 25 stopni C. Schłodzenie ładowni w upalne dni to „chleb powszedni” takich pojazdów, większym wyzwaniem było zapewnienie odpowiednio wysokiej temperatury zimą. Zastosowany piecyk pozwala jednak spokojnie wozić tak delikatny towar nawet podczas największych mrozów.

Pojazd z kabiną Super Space Cab wyposażony jest m.in. w zautomatyzowaną skrzynię biegów AS-Tronic, zwalniacz (hamulec dekompresyjny MX Engine Brake) i automatyczną klimatyzację. Zastosowano w pełni pneumatyczne zawieszenie, które zapewnia komfortową jazdę kierowcy, ale też odpowiednie warunki do przewozu delikatnego towaru.

Gdański Oddział DBK, jako dealer DAF jest wieloletnim partnerem firmy Ziaja – dodał T. Kowalczuk. – Pierwszy pojazd tej marki kupiliśmy w 1997 roku. Wozimy nasze produkty tylko DAF-ami. Ten najnowszy to już dziewiąty w naszej flocie. Są to niezawodne samochody. Dla przykładu, jeden z nich przejechał już milion kilometrów i do tej pory miał tylko dwie niewielkie awarie. Doceniamy profesjonalne doradztwo przedstawicieli firmy DAF, indywidualne konfigurowanie pojazdów, dokładnie według naszych potrzeb. Cenimy też auta tej marki m.in. za ich komfortowe, przestronne kabiny.

Informacje na temat firmy DAF i DBK oraz produktów marki DAF zamieszczone są na stronach:  www.daftrucks.pl i www.dbk.com.pl.

 

DAF Trucks Polska Sp. z o.o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.