Deszczowo w Poznaniu – Portal PR - 24PR
Deszczowo w Poznaniu

02.07.2011 Kategoria: MOTO. Autor: admin

Trwają zmagania w ostatniej przed wakacyjną przerwą rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Za załogami rywalizującymi w III rundzie Endurance jest już czasówka.

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się w niej załoga Forch Racing w składzie: Mariusz Miękoś/Stefan Biliński. Do wyścigu Endurance, który rozegrany zostanie jeszcze w dniu dzisiejszym Porsche 997 GT3 Cup wystartuje z drugiego pola. Podczas deszczowych kwalifikacji szybsze było tylko Ferrari w specyfikacji GT3.


– Mój zmiennik miał dzisiaj swój dzień – powiedział po czasówce Miękoś. – Za nami bardzo interesująca walka o ułamki sekund. Bezkonkurencyjny był dzisiaj Maciej Stańco za kierownicą Ferrari. Ja na tor wyjechałem jako pierwszy z naszej załogi. Na mokrym torze wykręciłem 1:54. Wsiadający po mnie za kierownicą 997-ki Stefan zszedł z czasem do 1:53,0 i okazał się szybszym zawodnikiem od naszych najgroźniejszych rywali w Porsche RSR.

Wszystko wskazuje na to, że także wyścig odbędzie się na mokrym torze. – Sprawdzałem prognozy lotnicze i nie ma zbyt dużych szans na poprawę warunków atmosferycznych. Choć dzisiaj nie ma jakiś większych opadów, to jednak cały czas umiarkowanie pada – dodaje Miękoś.

Zgodnie z ustaleniami na pierwszej zmianie wyścigu Endurance w załodze Forch Racing wystartuje szybszy z kierowca z czasówki – tym razem będzie nim Stefan Biliński. – Start w mokrych warunkach nie będzie z pewnością łatwy. Humory nam w zespole jednak dopisują i liczymy na dobry występ – powiedział Miękoś.

Początek dwugodzinnych zmagań w ramach wyścigu Endurance o godzinie 16.30.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.