Ekopol rozbudowuje sieć mikrostacji – Portal PR - 24PR
Ekopol rozbudowuje sieć mikrostacji

06.07.2011 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

22,4 mln zł – takiej wartości umowy podpisała notowana na rynku NewConnect spółka Ekopol Górnośląski Holding S.A. Kontrakty zawarto w ciągu minionych kilku miesięcy, dotyczą one obsługi paliwowo-logistycznej mikrostacji paliw zlokalizowanych m.in. w: Zabrzu, Lublińcu, Bytomiu, Goworowie, Żorach, Dąbrowie Górniczej, Jarocinie, Miedzyrzeczu Górnym oraz Czechowicach Dziedzicach. Obiekty zostały wyposażone w najnowszą technologię informatyczną Black Box, która umożliwia m.in. tankowanie paliwa przez kilka firm, korzystających z jednego zbiornika, a także całkowicie eliminuje karty drogowe dla kierowców. Wprowadzenie tej technologii spotkało się z pozytywną reakcją rynku o czym świadczy m. in. 17 nowych mikrostacji posadowionych przez spółkę. Dzięki temu Ekopol umocnił pozycję jednego liderów na polskim rynku dostaw paliw dla firm z sektora MSP.

Minione kilka miesięcy, w naszej spółce, było okresem intensywnej pracy, która przynosła wymierne efekty w postaci posadowienia kilkunastu nowych mikrostacji.  Oznacza to że z powodzeniem potrafiliśmy wykorzystać atuty innowacyjnej technologii Black Box, która przynosi wymierne oszczędności dla naszych kontrahentów m.in. poprzez maksymalne uszczelnienie obiegu paliwa w firmie oraz ułatwienie weryfikacji czasu pracy kierowców, którzy nie muszą korzystać z kart drogowych. Ich funkcje przejął rejestrator pojazdów – mówi Andrzej Piecuch, prezes zarządu Ekopol Górnośląski Holding S.A. – Technologia Black Box umożliwia także korzystanie z systemu GPS. Dla naszych klientów, oznacza to możliwość zdalnej weryfikacji aktualnego położenia pojazdu oraz tras przejazdów kierowców.

Aktualnie spółka zarządza siecią składającą się z 65 mikrostacji zarządzanych technologią Black Box. Mikrostacje nie są jedynie zbiornikami na paliwo. Dodatkowo zostały one wyposażone w nowoczesny dystrybutor wraz z systemem zarządzania paliwem, który nie wymaga nadzoru i tworzy w pełni samoobsługową mikrostację paliw, dla uprawnionych przez administratora odbiorców. Technologia Black Box umożliwia także natychmiastowy przekaz danych do portalu internetowego, gdzie za pomocą indywidualnego hasła i loginu można dokonać szczegółowej analizy tankowań. Istnieje także możliwość wprowadzenia limitów związanych z tankowaniem paliwa dla poszczególnych osób i pojazdów.

Spółka nie zaniedbuje działalności w branży hutniczej. Świadczy o tym m.in. rozbudowa zakładu przetwórstwa blach cienkich w Piekarach Śląskich. W ramach tego przedsięwzięcia przewidziano m.in. dobudowę hali produkcyjnej oraz zakup nowoczesnych urządzeń do obróbki blach. Łączna wartość projektu wynosi 1.525 mln zł, z czego środki własne Ekopolu to 775 tys. Pozostałe fundusze pochodzą z dotacji przyznanej przez Zarząd Województwa Śląskiego w ramach Priorytetu I „Badanie   i rozwój technologiczny (B+R), innowacje i przedsiębiorczość”.

Ekopol Górnośląski Holding istnieje od 1989 roku. Spółka w trakcie ponad 20 lat działalności wypracowała pozycję jednego z liderów na polskim rynku dostaw paliwa dla spółek z sektora MSP. Ogromny wzrost potencjału firmy znalazł swoje odzwierciedlenie m.in. w debiucie na rynku NewConnect, który nastąpił 27.08.2008 r.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.