Lifepaki dla OSP – Portal PR - 24PR
Lifepaki dla OSP

21.07.2011 Kategoria: CSR. Autor: admin

Physio-Control, dział firmy Medtronic wsparło akcję Fundacji Faktu „Pomóżmy strażakom ratować życie ludzi”. Celem akcji była zbiórka nowoczesnego sprzętu ratowniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej.

W ramach tej akcji dwie jednostki OSP – z Lisich Jam i Młodowa wyposażone zostały min. w nowoczesne defibrylatory LIFEPAK CRPlus. Przekazany sprzęt z pewnością pozwoli strażakom na skuteczniejsze i szybsze niesienie pomocy przedlekarskiej osobom poszkodowanym podczas różnego rodzaju zdarzeń.

O tym, że istnieje potrzeba popularyzacji idei wczesnej defibrylacji świadczą liczby: w sytuacji wymagającej użycia defibrylatora znajduje się rocznie ok. 40 tys. Polaków, niezależnie od stanu zdrowia i wieku. „Osobę, której krążenie nagle ustało, może uratować tylko natychmiastowo przepuszczony przez serce impuls elektryczny, nie później niż do pięciu minut po zdarzeniu. Dlatego bardzo ważne jest, aby defibrylatory były dostępne w jak największej ilości miejsc publicznych, nie tylko w urzędach, dworcach czy na lotniskach, ale też np. w jednostkach straży pożarnej – mówi Jowita Matys z Physio-Control, działu firmy Medtronic.

 Ochotnicy ze Straży Pożarnej każdego dnia pomagają, walczą z klęskami żywiołowymi i miejscowymi zagrożeniami. Dobrze wyposażone jednostki to większe bezpieczeństwo i ogromna radość dla włodarzy gmin jak i samych mieszkańców.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.