Michelin poszerza współpracę z Cessną – Portal PR - 24PR
Michelin poszerza współpracę z Cessną

01.07.2011 Kategoria: Transport. Autor: admin

Cessna, największy na świecie producent samolotów lekkich, oraz Michelin, producent opon, poszerzyli swoją umowę o dostawę opon dla samolotów z napędem tłokowym. Wszystkie nowe samoloty tłokowe Cessna, jak również większość biznesowych odrzutowców typu Citation będą wyposażone w opony Michelin.

Aby sprostać oczekiwaniom największego producenta samolotów lekkich, Michelin zaproponował rozwiązanie, które oferuje najbardziej efektywne połączenie jakości, wagi
i najnowszej technologii.

Umowa między firmami Cessna i Michelin została podpisana na 5 lat. Cessna należy do grupy Textron (NYSE: TXT).

Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa MICHELIN produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności – są to opony do samochodów – osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli i promów kosmicznych, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (viamichelin.com). Siedzibą koncernu jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma jest obecna w 170 krajach, ma zakłady produkcyjne w 19 różnych krajach http://michelin.pl.

 

Michelin Polska 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.