O zwycięstwo przed wakacjami – Portal PR - 24PR
O zwycięstwo przed wakacjami

01.07.2011 Kategoria: MOTO, Sport. Autor: admin

Już w ten weekend w Poznaniu Mariusz Miękoś zaliczy swój trzeci start w tegorocznej edycji wyścigów Endurance. Drugie miejsca w poprzednich eliminacjach na węgierskim Hungaroring i Torze Poznań zaostrzyły apetyt zawodnika na jeszcze większy sukces.

Podobnie jak w minionych rundach, kierowca Förch Racing wystąpi w załodze ze Stefanem Bilińskim za kierownicą Porsche 997 GT3 w specyfikacji 2010. Ekipa Miękoś/Biliński zamierza odnieść pierwsze zwycięstwo nad swoim głównym rywalem, czyli polsko-słowacką załogą Porsche RSR (Miro Konopka/Teodor Myszkowski).

W klasyfikacji generalnej Endurance Mariusz Miękoś i Stefan Biliński plasują się za Konopką i Myszkowskim. Trzecia runda wyścigów długodystansowych, która zamknie pierwszą część sezonu, będzie idealną okazją do poprawienia zajmowanej pozycji przed wakacyjną przerwą.

Runda w Poznaniu, jako jedyna w tym roku, zostanie rozegrana w krajowym gronie — nie towarzyszą jej bowiem zmagania Mistrzostw Europy Strefy Centralnej. Za wyjątkiem Słowaka Miro Konopki na liście startowej figurują same polskie nazwiska.

Weekendowa prognoza pogody przewiduje zarówno słońce, jak i deszcz, co z pewnością urozmaici zmagania i podniesie adrenalinę kierowcom oraz zgromadzonym kibicom. Poprzedzony półgodzinną czasówką (11.20-11.50) sobotni wyścig Endurance rozpocznie się o godz. 16.30 i potrwa 120 minut.

Mariusz Miękoś: — Mimo niezbyt licznej obsady w Poznaniu, powinno być ciekawie. Nas interesują w zasadzie tylko ci, którzy są przed nami, czyli załoga Konopka/Myszkowski. Walka z nimi jest naszym głównym celem. Ze względu na niższą frekwencję, nie będzie na torze tłoku, co wyklucza większą liczbę dublowań, przetasowań i niebezpieczeństw wynikających z wyprzedzania wolniejszych samochodów. Z drugiej jednak strony nawierzchnia będzie brudna i bardziej nagumowana, co sprawi trudności w zakresie przyczepności. To pozostawia pytanie, któremu z zespołów taki tor będzie bardziej sprzyjał. Według prognoz piątek ma być deszczowy, a sobota sucha, więc treningi mogą się w ogóle nie przełożyć na wyścig. Nie wiadomo, jak się do nich ustosunkować. Na pewno jednak nasz pojedynek z Porsche RSR zapowiada się interesująco. Po tej rundzie czeka nas wakacyjna przerwa, okres odpoczynku i budowania formy na drugą część sezonu. Planuję uprawianie sportów letnich, w tym kitesurfingu czy wave boardingu. Pod koniec sierpnia wracamy do startów i na pierwszy ogień idzie Slovakiaring. Będziemy wyjeżdżać głównie na południe, więc trochę przedłużymy wakacje, tyle że będziemy się już ścigać. Do składu Förch Racing na Mistrzostwa Polski, czyli mnie i Stefana, dołączy niebawem Adam Kornacki. Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł, aby rozłożyć siły. Stefan od początku wskazywał na Adama jako naszego kolejnego zawodnika. Z przyczyn technicznych i formalnych Adamowi nie udało mu się zrealizować większej ilości startów w Porsche Carrera Cup, więc w tym sezonie będzie z nami występował w MP. Zapraszam wszystkich serdecznie do spędzenia wyścigowego weekendu w Poznaniu — emocje gwarantowane.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.