Porady dla osób zadłużonych na DVD – Portal PR - 24PR
Porady dla osób zadłużonych na DVD

06.07.2011 Kategoria: Finanse osobiste. Autor: admin

Do osób, które mają dług w firmie KRUK dotarła właśnie wyjątkowa przesyłka. Osoby zadłużone otrzymały płytę DVD pt. „Poznaj nas”. Jest to przewodnik po KRUKu zawierający krótkie filmy poradnikowe oraz informacje ważne dla każdego, kto zetknął się z problemem zadłużenia. To zupełnie nowa w naszym kraju forma kontaktu z dłużnikami. Nikt wcześniej w ten sposób nie przekonywał, że warto się porozumieć z wierzycielem i zacząć spłacać długi w ratach.

Nietypowe przesyłki otrzymały zadłużone osoby oraz firmy, których długi zostały zakupione przez Grupę Kapitałową KRUK. Oprócz pisma z informacją o aktualnym saldzie zaległości, odbiorcy znaleźli w kopercie płytę DVD. Znajduje się na nim multimedialna prezentacja, zawierająca istotne z punktu widzenia osoby zadłużonej informacje, jak postępować w tej trudnej sytuacji. Dodatkowo na płycie znaleźć można prezentowane poradnikowe filmy rysunkowe oraz spoty telewizyjne. Kreskówki w dowcipny i przystępny sposób opisują, jak w jaki sposób dogadać się z negocjatorem KRUKa i skorzystać z możliwości spłaty długu w dogodnych ratach, które nie obciążą nadmiernie domowego budżetu. Jeden z filmików to instrukcja obsługi internetowego systemu e-KRUK, który umożliwia zarządzanie swoim zadłużeniem wygodnie przez Internet, bez wychodzenia z domu.

Przewodnikami po zagadnieniach związanych ze spłatą zaległości są Miron, który ma problem z długiem oraz Mirek, który swoje zaległości już spłacił i cieszy się życiem bez długów. Obie postacie pojawiły się już wcześniej przy okazji współorganizowanej przez KRUK S.A. edukacyjnej akcji społecznej Nasze Długi i zwieńczającego ją Dnia bez Długów, który obchodzony jest w Polsce 17 listopada.

Wiemy, że część osób zadłużonych może unikać rozmowy na temat swoich zaległości. Ich obawy wynikają z braku wiedzy, czego mogą się spodziewać. Chcemy pokazać, że kontakt z wierzycielem lub reprezentującą go firmą windykacyjną to najkorzystniejsze rozwiązanie i pierwszy krok do życia bez długów. Ludzie nie spłacają zaległości, bo najczęściej po prostu nie mają pieniędzy. Zdajemy sobie z tego sprawę i dlatego pokazujemy prostą drogę jak przy naszej pomocy poradzić sobie z tym problemem – mówi Piotr Krupa, prezes zarządu KRUK S.A. – Filmy na płycie DVD z przymrużeniem oka przybliżają proces zawierania ugód i możliwość ratalnej spłaty zadłużenia. Pokazują jak może wyglądać  kontakt z firmą windykacyjną i że obie strony mogą wyjść z niego zadowolone na zasadzie win-win – dodaje prezes Krupa.

Nowatorska forma kontaktu z dłużnikami, zaproponowana przez KRUKa to kolejna akcja pokazująca, że współczesna profesjonalna windykacja ma ludzką twarz i jej celem jest odzyskanie przez wierzyciela należnych mu pieniędzy, ale z uwzględnieniem możliwości i potrzeb osoby zadłużonej.  W 2008 roku KRUK, jako pierwszy w Polsce, wdrożył strategię prougodową, która umożliwia spłatę długu w ratach dopasowanych do aktualnej sytuacji finansowej dłużnika. Była to inicjatywa niespotykana wcześniej w windykacji. Śladem wytyczonym przez lidera branży idzie dziś coraz więcej przedsiębiorstw. Informator i filmy wysyłane do dłużników na płytach DVD w naturalny sposób wpisują się w strategię prougodową.

Kadr z jednego z filmów poradnikowych zamieszczonych na płycie DVD.

Firma KRUK S.A.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.