Rzeźba Jaguara E-type atrakcją Goodwood Festival of Speed – Portal PR - 24PR
Rzeźba Jaguara E-type atrakcją Goodwood Festival of Speed

01.07.2011 Kategoria: MOTO. Autor: admin

Aż 28-metrowy, futurystyczny Jaguar E-type, wykonany z metalowych profili, stanął przed Goodwood House jako główna atrakcja Goodwood Festival of Speed. To hołd dla modelu, który w tym roku obchodzi swoje okrągłe, pięćdziesiąte urodziny.

Goodwood Festival of Speed to wyścigi samochodowe, które odbywają się na terenie posiadłości Goodwood House, West Sussex w Anglii. W tym roku główną atrakcją wydarzenia jest gigantyczny model Jaguara E-type, stworzony z polakierowanych rur. Ikona stylu lat sześćdziesiątych ma swoje miejsce w Muzeum Sztuki Współczesnej w Nowym Jorku, nic więc dziwnego, że stał się inspiracją dla stworzenia dzieła sztuki.

Subtelne wypukłości i zmysłowy kształt E-type zostały wiernie oddane przez artystę Gerrego Judaha, który pracował nad projektem od stycznia 2011 roku.

„E-type słynie ze swojego kształtu, dlatego chciałem wyrazić jego czystą formę, bez żadnych upiększeń. Każdy rozpoznaje ten model, jego sylwetka mówi sama za siebie” – powiedział Garry Judah, brytyjski artysta i projektant, twórca rzeźby E-type.

To wyjątkowe dzieło sztuki zostało stworzone ze stalowych rur o grubości 12 mm, które wykorzystywane są do budowy gazociągów. Do rzeźby zużyto ponad pół kilometra materiału, przekazanego przez koncern Tata Steel. Metalowy E-Type waży 150 ton, dlatego do jego postawienia zaangażowano firmę specjalizującą się w budowie mostów.

To nie jedyny akcent Jaguara na tegorocznym Goodwood Festival of Speed. Uczestnicy będą mieli wyjątkową okazję zobaczyć na żywo połączenie przeszłości z teraźniejszością w wydaniu kultowej brytyjskiej marki. Poza rzeźbą E-type na wyścigu zagoszczą także historyczne auta: słynny C i D-Type oraz sportowy XK120 oraz współczesne modele: XF, XJ i XK. Niewątpliwą atrakcją będzie także pojawienie się koncepcyjnego Jaguara C-X75, który od swojej premiery na Targach Motoryzacyjnych w Paryżu w 2010 roku, zachwyca zarówno specjalistów, jak i entuzjastów motoryzacji.

Informacje dodatkowe:

Firma Jaguar została założona w roku 1922. Produkowała wtedy wózki boczne do motocykli. Od tego czasu stała się jednym z wiodących światowych projektantów i producentów luksusowych limuzyn i samochodów sportowych.

W ciągu ostatnich 3 lat oferta produktów marki Jaguar przechodziła ogromne zmiany. W 2007 roku miała miejsce premiera innowacyjnego Jaguara XF rozpoczynającego nową, dynamiczną erę w designie marki. Ponadto, bezustannie wprowadzano udoskonalenia we wszystkich modelach np.: facelift kompaktowego X-TYPE’a (2008), nowe silniki w modelach XK (2009) oraz zupełnie nowe wcielenie ikony – Jaguara XJ (wprowadzony do sprzedaży w Polsce w 2010 roku). Nowatorskie elementy sprawiły, że obecne Jaguary to nie tylko mocna, znakomita konstrukcja, niezwykle zwinna i trwała, ale przede wszystkim piękne i szybkie samochody, których atutem jest ich niezwykła historia. Każdy Jaguar jest odważny, dynamiczny, pewny siebie. Co więcej, to samochód spersonalizowany, który odzwierciedla wszystkie potrzeby i pragnienia klientów marki.

Sekretem filozofii projektowej Jaguara jest pełne oddanie tworzeniu samochodów wzbudzających emocje. Jaguary z obecnej linii modelowej są ucieleśnieniem płynnego, nowoczesnego stylu motoryzacji. Każdy detal tchnie nowego, śmiałego ducha w segment samochodów luksusowych. Wszystkie modele stanowią nowoczesną interpretację kwintesencji Jaguara. Mocne, stylowe, muskularne, odważne – tworzone dla ludzi szukających nowych wyzwań dnia codziennego.

Więcej informacji na temat marki Jaguar na www.jaguar.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.