Woda utleniona w żelu? – Portal PR - 24PR
Woda utleniona w żelu?

19.07.2011 Kategoria: zdrowie. Autor: admin

Woda utleniona (3-3,5%) to preparat znajdujący się w domowej apteczce większości z nas. Znajduje ona powszechne zastosowanie jako środek odkażający rany, a w rozcieńczonej postaci służy jako roztwór do płukania jamy ustnej. Obecnie możemy korzystać z wody utlenionej w nowej, żelowej wersji, dzięki której jeszcze skuteczniej odkazimy zranione miejsca.

 Skąd wzięła się woda utleniona w żelu?

W ciągu ostatnich kilku lat w aptekach pojawiło się mnóstwo środków nie tylko odkażających urazy skórne, ale też przyśpieszających ich gojenie. Bardzo często nie wiemy co wybrać z tego gąszczu specyfików, gdzie każdy jest w czymś najlepszy. W efekcie wielu z nas nadal korzysta z klasycznej wody utlenionej, która tylko przemywa ranę, jedynie częściowo ją odkażając. Dwa lata temu w polskich laboratoriach powstała wersja alternatywna dla tradycyjnego preparatu – woda utleniona w żelu, obecnie dostępna również na rynku w Stanach Zjednoczonych. Produkt został zarejestrowany jako lek, otrzymując tym samym gwarancję swojego działania i jakości.

Jak to działa?

 Specjalna formuła wody utlenionej w żelu zapobiega spływaniu preparatu z miejsca aplikacji, dzięki czemu substancja aktywna pozostaje długo w strefie zagrożonej atakiem bakterii. Dodatkowo, rozsmarowany w miejscu urazu żel tworzy na nim warstwę ochronną zabezpieczając go przed wtórnym zakażeniem. Produkt nie moczy skóry wokół rany, dlatego gdy jest ona dość rozległa można od razu opatrzyć ją plastrem. Przede wszystkim jednak, woda utleniona w żelu skutecznie dezynfekuje ranę niszcząc w ciągu 60 sekund nie tylko wszystkie bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne, ale i grzyby!

Kiedy warto mieć ją przy sobie?

Wodę utlenioną w żelu możemy zarówno trzymać w swojej domowej apteczce (posiada trzyletni okres ważności), jak i wziąć ją ze sobą jadąc na wycieczkę lub idąc z dzieckiem na plac zabaw. Nie powinno sprawić nam to większego problemu, ponieważ preparat sprzedawany jest w poręcznej tubce, która mieści się w kieszeni lub torebce.

Woda utleniona w żelu to udane połączenie tradycji i nowoczesności. Najlepiej jednak w razie potrzeby przekonać się o jej zaletach na własnej skórze!

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.