Audi urban concept – koncepcja samochodu, jakiego jeszcze nie było – Portal PR - 24PR
Audi urban concept – koncepcja samochodu, jakiego jeszcze nie było

10.08.2011 Kategoria: MOTO. Autor: admin

Audi po raz kolejny otwiera nowe horyzonty: Audi urban concept jest dwuosobowym (1+1), ultralekkim pojazdem do poruszania się po mieście i przedmieściach. Ten prototyp będący studium technicznym wykracza poza wszystkie znane kategorie – Audi urban concept łączy w sobie elementy samochodu wyścigowego, roadstera, fun-car i samochodu miejskiego w jedną radykalnie nową koncepcję.

Audi urban concept nie podąża śladem żadnych poprzedników. Jego projekt opiera się wyłącznie na surowych zasadach lekkiej konstrukcji, efektywności i redukcji. Rezultat to koncepcyjny pojazd bez żadnego zbędnego obciążenia, koncentrujący się na czystej esencji sportowego sposobu poruszania się.

Audi urban concept ma smukłą bryłę nadwozia. Jego koła są odsunięte od reszty karoserii, na otaczających je osłonach znajdują się pasy diodowych kierunkowskazów. Wygląd studyjnego pojazdu z jego napierającymi w przód liniami jest dynamiczny i emocjonalny, stanowi zupełnie nowy impuls dla języka stylistyki Audi.

W kabinie znajdą miejsce dwie osoby, lekko przesunięte jedna za drugą. Siedzenia są umieszczone nisko, jak w samochodach sportowych.
Wszystkie elementy obsługowe i materiały zostały zaprojektowane zgodnie z zasadami ultralekkiej konstrukcji i budzą niepowtarzalną, zmysłową fascynację. Kierowca może dostosować ustawienie kierownicy i pedałów do swojego wzrostu. Do auta wsiada się przez boczną ścianę. Kopuła dachu jest ruchoma i otwiera się przez przesunięcie do tyłu.

Rozwiązania techniczne zastosowane w Audi urban concept pokazują kompetencję marki, szczególnie w dziedzinie lekkich konstrukcji. Kabina typu monocoque wykonana jest z tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem węglowym (CFK). Podstawy obu siedzeń są zintegrowane z nadwoziem.
Auto porusza się na 21-calowych kołach.

Za napęd odpowiedzialne są dwa silniki elektryczne e-tron, przyspieszające ultralekkie Audi urban concept z zadziwiającą mocą. Silniki zasilane są akumulatorem litowo-jonowym, idealnym na przejazd nawet przez duże miasto.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.