CGM Polska wdraża kompleksowy system informatyczny Wejherowie – Portal PR - 24PR
CGM Polska wdraża kompleksowy system informatyczny Wejherowie

02.08.2011 Kategoria: Systemy IT. Autor: admin

Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie podpisał z CGM Polska Sp. z o.o. umowę na dostawę Zintegrowanego Systemu Informatycznego  (HIS). Kontrakt obejmuje: dostawę, konfigurację i  uruchomienie oprogramowania do części szpitalnej tzw. HIS (ang. Hospital Information System). Zamówienie zawiera dodatkowo system badań obrazowych PACS/RIS, moduł teleradiologiczny, CR – ucyfrowienie aparatu RTG, budowę sieci komputerowej, dostawę serwerów, komputerów oraz tabletów medycznych.  Pełną gotowość rozwiązanie osiągnie 14.12.2012r. Całkowita wartość kontraktu to 3.897.000,00 zł brutto.

System CliniNET łączy w sobie zalety sprawnej i intuicyjnej obsługi pacjentów z możliwością wszechstronnej analizy zgromadzonych informacji. Unikalna technologia bazująca na koncepcji EPR (Elektroniczny Rekord Medyczny) umożliwia dostęp do kompletnych danych medycznych pacjenta w dowolnym miejscu Instytutu za pośrednictwem przeglądarki WWW. Z systemu, w skład którego wchodzi kilkadziesiąt modułów funkcjonalnych (między innymi Apteka Szpitalna, RIS, Moduł Archiwizacji Badań Video dla potrzeb endoskopii, laparoskopii i USG, Moduł Archiwum badań obrazowych PACS, System Kalkulacji Kosztów, Zarządzanie Jakością), może korzystać na co dzień jednocześnie kilkuset użytkowników.

Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie

Szpital zlokalizowany jest na skraju Puszczy Darżlubskiej, w odległości ok. 1,5 km od centrum miasta. Obiekty obecnego szpitala, zaczęto budować w 1973 roku. W dniu 4 listopada 1981 roku szpital został oddany do użytku. Do dnia 31 grudnia 1997 roku funkcjonował w strukturze organizacyjnej Zespołu Opieki Zdrowotnej      w Wejherowie, a od 29 grudnia 1998 roku jako SPZOZ Szpital Specjalistyczny im. Floriana Ceynowy w Wejherowie. Wysoki status w regionie Szpital zawdzięcza

wielospecjalistycznemu charakterowi działalności, wysoko wyszkolonej kadrze medycznej oraz stosowaniu nowoczesnych metod diagnostyki i leczenia.

Obecnie dysponuje 16 oddziałami szpitalnymi (ok. 600 łóżek):

  • Działem Diagnostyki Laboratoryjnej, Obrazowej oraz Mikrobiologicznej
  • Zakładem Patomorfologii i Histopatologii
  • Zakładem Rehabilitacji

Posiada trzy własne poradnie specjalistyczne: kardiologiczną, rehabilitacyjną oraz profilaktyki chorób piersi.

CompuGroup Medical Polska Sp. z o.o.

Producent nowoczesnego oprogramowania dla sektora opieki zdrowotnej. Wysoką pozycję na rynku zawdzięcza kompleksowej ofercie (w tym multimedialny Elektroniczny Rekord Pacjenta) oraz innowacyjnym rozwiązaniom opartym o technologie WWW. Z rozwiązań CGM Polska korzystają  największe prywatne sieci medyczne oraz ponad 150 szpitali w kraju i za granicą. Wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas realizacji międzynarodowych projektów oraz ogromne  inwestycje w rozwój zaowocowały powstaniem najnowocześniejszych medycznych systemów informatycznych wspomagających pracę i zarządzanie jednostkami opieki zdrowotnej. W roku 2006 CGM Polska (dawniej UHC Sp. z o.o.) stało się częścią CompuGroup Medical,  działającego na rynku produktów i usług informatycznych dla służby zdrowia na całym świecie. CGM Polska uzupełnia ofertę CompuGroup Medical o systemy szpitalne oraz systemy diagnostyki obrazowej, w których specjalizuje się już od ponad 15 lat. 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.