Kawiarnia Starbucks w formie kiosku w Galerii Krakowskiej – Portal PR - 24PR
Kawiarnia Starbucks w formie kiosku w Galerii Krakowskiej

13.08.2011 Kategoria: Placówki. Autor: admin

W centrum handlowym Galeria Krakowska została otwarta pierwsza w Polsce kawiarnia Starbucks mająca formę kiosku oferującego kawę i przekąski na wynos. Otwarcia dokonała firma AmRest Coffee Sp. z o.o., joint venture utworzone przez Starbucks Coffee International, Inc. oraz AmRest Sp. z o.o.[1] Jest to trzynasta lokalizacja sieci na rynku polskim i zarazem druga w Krakowie.

Kawiarnia-kiosk Starbucks zlokalizowana jest w Galerii Krakowskiej, przy ulicy Pawiej 5 w Krakowie, w pasażu handlowym na poziomie -1, w pobliżu wejścia na dworzec kolejowy Kraków Główny oraz dworzec PKS. Punkt o powierzchni 62,5 m2 oferuje kawę i przekąski wyłącznie na wynos. Klienci mogą w nim nabyć również przedmioty takie, jak kubki ceramiczne czy termiczne. Kawiarnia-kiosk wyposażona jest w meble z jasnego drewna, a jego wystrój utrzymany jest w kolorze jasnego beżu. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 6:30 – 22:00, w soboty od 8:00 do 22:00, natomiast w niedziele od 9:00 do 21:00. Oprócz kiosku w Galerii Karkowskiej funkcjonuje również kawiarnia Starbucks, która znajduje się na poziomie +1.

„Kawiarnia-kiosk w Galerii Krakowskiej została stworzona z myślą głównie o podróżnych udających się na dworzec kolejowy czy dworzec PKS. Osoby te bardzo często się spieszą i nie mają czasu, aby usiąść w kawiarni. Dzięki naszej kawiarni w nowym formacie już od dzisiaj mogą oni delektować się swoją ulubioną kawą i przekąskami w podróży. Mogą także kupić dla siebie lub swoich bliskich prezent w postaci kubków termicznych lub ceramicznych” – powiedziała Agnieszka Kozłowska, Starbucks Brand Manager na rynek Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Informacje o kawiarniach Starbucks w Polsce i rejonie Europy Środkowo-Wschodniej

Kawiarnia-kiosk Starbucks w centrum handlowym Galeria Krakowska w Krakowie jest trzynastą lokalizacją sieci w Polsce. Oprócz niej firma zarządza sześcioma kawiarniami w Warszawie, trzema we Wrocławiu, jedną w Poznaniu, jedną w Krakowie oraz jedną w Gdańsku. Pierwsza lokalizacja przy ul. Nowy Świat w Warszawie została otwarta 8 kwietnia 2009 roku. Do końca 2009 roku w Polsce funkcjonowały trzy kawiarnie Starbucks – dwie w Warszawie i jedna we Wrocławiu, natomiast do końca 2010 roku firma otworzyła na rynku polskim łącznie dziewięć lokali.

Kawiarnie Starbucks oferują szeroki wybór popularnych napojów kawowych na bazie espresso, takich jak Caffe Latte, Caffe Mocha czy Cappuccino. Dostępne są także napoje miksowane z lodem Frappuccino® w rozmiarach tall, grande oraz venti. Oprócz świeżo parzonej kawy, klienci Starbucks mogą wybierać spośród kilkunastu rodzajów najwyższej jakości kaw ziarnistych 100% arabica pochodzących z Ameryki Łacińskiej, Afryki oraz regionu Azji i Pacyfiku. W europejskich kawiarniach Starbucks wszystkie napoje na bazie espresso przygotowywane są z ziaren z certyfikatem Fairtrade.

Menu Starbucks obejmuje również zimne napoje, szereg wypieków i ciastek, a także przekąsek przygotowanych specjalnie na śniadanie, lunch czy deser. Są wśród nich kanapki, wrapy, quiche, sałatki, bajgle, ciasta, muffiny oraz inne smakołyki, które swój niepowtarzalny smak zawdzięczają różnorodności i bogactwu składników. Wszystkie potrawy doskonale smakują w połączeniu z każdym z oferowanych przez Starbucks napojów kawowych oraz kaw ziarnistych.

Starbucks.


[1] Starbucks Coffee International, Inc. jest spółką zależną, której wyłącznym udziałowcem jest Starbucks Coffee Company (NASDAQ: SBUX), a AmRest Sp. z o.o. jest spółką zależną, której wyłącznym udziałowcem jest AmRest Holdings SE (AmRest, WSE: EAT).

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.