Layarowa warstwa „Warszawa’44” dla Muzeum Powstania Warszawskiego już dostępna! – Portal PR - 24PR
Layarowa warstwa „Warszawa’44” dla Muzeum Powstania Warszawskiego już dostępna!

01.08.2011 Kategoria: Telefony. Autor: admin

„Warszawa’44” – warstwa Layar przygotowana przez agencję interaktywną Adv.pl dla Muzeum Powstania Warszawskiego – jest już dostępna do bezpłatnego pobrania w aplikacji Layar w sklepach App Store, Android Market oraz Ovi Store.

Agencja Adv.pl z Grupy ADV wdrożyła w lipcu 2011 roku na rzecz Muzeum Powstania Warszawskiego warstwę w aplikacji Layar – „Warszawa ‘44”. Umożliwia ona użytkownikom smartfonów zobaczenie ponad 70 punktów na mapie stolicy, które związane są z Powstaniem Warszawskim. Za pomocą warstwy „Warszawa’44” w aplikacji Layar mieszkańcy Warszawy oraz turyści mogą na bieżąco i w atrakcyjny sposób dowiedzieć się więcej o miejscach, w pobliżu których się znajdują, pamiętających historię sprzed 67 lat.

W pierwszej kolejności użytkownik smartfona musi pobrać ze swojego mobilnego sklepu (AppStore, Android Market, Ovi Store) darmową aplikację Layar. Po jej uruchomieniu powinien wyszukać warstwę „Warszawa’44”. Wówczas zobaczy na ekranie smartfona obraz z kamery wzbogacony o dodatkową zawartość: zdjęcia i informacje związane z tym miejscem, na które skierowana jest kamera w telefonie. W ten sposób każdy użytkownik będzie mógł popatrzeć na Warszawę raz jeszcze – przez pryzmat wydarzeń, jakie miały miejsce przeszło 60 lat temu.

Layar wraz z warstwą „Warszawa’44” działa na popularnych urządzeniach mobilnych takich, jak:

  • iPhone 3GS
  • iPhone 4 (OS 3.1 albo nowszy)
  • telefony z systemem Android (v1.5 lub nowsze)
  • Nokia C7, C6-01, E7, N8 i N97 (z najnowszą wersją systemu Symbian)

Layar oficjalnie nie jest przeznaczony na tablety, ale będzie działał na iPad2 (wersja 3G) oraz na większości tabletów z Androidem.

Film prezentujący aplikację zobaczyć można w serwisie YouTube

 www.adv.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.