Pierwszy w Lublinie Hipermarket Auchan w Centrum Handlowym Felicity – Portal PR - 24PR
Pierwszy w Lublinie Hipermarket Auchan w Centrum Handlowym Felicity

10.08.2011 Kategoria: Placówki. Autor: admin

Atrium wybuduje 20 000 m2 pod hipermarket Auchan w ramach 74 000 m2 budowanego przez siebie centrum handlowego Felicity

Warszawa, 9 sierpnia 2011 r. Atrium Real Estate Limited (Atrium) jeden z liderów rynku nieruchomości komercyjnych, specjalizujący się w budowie oraz zarządzaniu centrami handlowymi w Europie Środowej i Wschodniej, wybuduje 20 000 m2 powierzchni pod hipermarket Auchan, francuskiej międzynarodowej sieci handlowej, w nowopowstającym Centrum Handlowym Felicity w Lublinie. Spółka córka Atrium – Centrum Handlowe Felin Sp. z o.o. oraz Auchan Polska Sp. z o.o. podpisały list intencyjny, zgodnie z którym Atrium wybuduje, a następnie sprzeda powierzchnię pod hipermarket Auchan.

Centrum Handlowe Felicity, które jest obecnie w budowie i zostanie otwarte w 2013 r., powstaje we wschodniej części Lublina, u zbiegu ulic Wincentego Witosa i Grzybowej. Jest budowane na obszarze 17 hektarów i zajmie blisko 74 000 m2 wraz z hipermarketem Auchan. Po zakończeniu budowy, która jest pierwszą dużą inwestycją Atrium od kryzysu gospodarczego z 2008 r., CH Felicity zaoferuje klientom około 150 nowoczesnych sklepów, kino oraz market budowlany.

Komentując umowę, Rachel Lavine, Dyrektor Zarządzająca Atrium powiedziała: „Lublin jest ważnym projektem dla Atrium, tak więc partnerstwo z Auchan jest świetnym potwierdzeniem realizacji naszych planów biznesowych w tej nowej lokalizacji oraz możliwości wykorzystania potencjału handlowego miasta. Będziemy starać się poszerzyć naszą wieloletnią współpracę z Auchan także
w innych, nowych miejscach.”

„Felicity nadal przyciąga zainteresowanie wielu innych międzynarodowych i polskich detalistów, dlatego wierzymy, że hipermarket Auchan otworzy silną listę naszych najemców.” – dodała Rachel Lavine.

Katarzyna Cyz, Dyrektor Zarządzająca Atrium Poland Real Estate Management dodała: „To nasza pierwsza umowa z Auchan w Polsce dlatego bardzo cieszymy się z tej współpracy, której owocem będzie pierwszy nowoczesny Auchan w Lublinie. Hipermarket zostanie wybudowany zgodnie z najwyższymi współczesnymi standardami i będzie się cechował jasnym i uporządkowanym układem produktów, dostosowanym także do potrzeb osób niepełnosprawnych.”

Dorota Patejko, Rzecznik Prasowy Auchan Polska Sp. z o.o. powiedziała: „Bardzo cieszymy się z podpisania umowy z Atrium w sprawie budowy CH Felicity. Sieć Auchan jest znana jako lider cenowy pośród hipermarketów i sieci dyskontowych i z posiadania szerokiej, dostępnej cenowo gamy 80 000 produktów, oraz prowadzenia polityki społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Auchan rozwija program akcjonariatu pracowniczego. Jestem pewna, że mieszkańcy Lublina będą zadowoleni, gdy usłyszą o otwarciu nowego hipermarketu w ich mieście. A my ze swojej strony będziemy starać się spełniać ich potrzeby.”

Atrium jest zamkniętą spółką inwestycyjną z siedzibą na wyspie Jersey. Atrium jest zarejestrowana w Holenderskim Urzędzie Rynków Finansowych jako zbiorowy program inwestycyjny, który może oferować uczestnictwo w Holandii na podstawie art. 2:66 ustawy o nadzorze finansowym (Wet op het financieel toezicht). Wszystkie inwestycje wiążą się z ryzykiem. Wyniki uzyskanie w przeszłości nie stanowią gwarancji przyszłych zysków. Wartość inwestycji może podlegać zmianom. Wyniki uzyskanie w przeszłości nie stanowią gwarancji wyników w przyszłości.

Auchan

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.