Projekt Refreshement zwycięzcą Bombay Sapphire Designer Glass Competiton 2011 – Portal PR - 24PR
Projekt Refreshement zwycięzcą Bombay Sapphire Designer Glass Competiton 2011

13.08.2011 Kategoria: Kulinaria. Autor: admin

W  sierpniu w warszawskim Skwerze odbył się finał szóstej edycji konkursu dla Projektantów Szkła Artystycznego Bombay Sapphire Designer Glass Competition 2011. Zwyciężył projekt Katarzyny Borkowskiej – Refreshement.

W stylu Bombay Sapphire

Tegoroczny finał Konkursu dla Projektantów Szkła Artystycznego odbył się w warszawskim Skwerze – filii Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny. Wnętrze lokalu zostało zaaranżowane w stylu Bombay Sapphire – szafirowe akcenty nadały miejscu niepowtarzalny charakter i wprowadziły gości w świat ginu.
W przygotowanych specjalnie na tę okazję gablotach wszyscy obecni mogli podziwiać finałowe kieliszki jak też projekty z ubiegłych lat. Ponadto zainteresowani procesem produkcji ginu i tajemnicą jego delikatnego smaku mogli zobaczyć i powąchać składniki, które składają się na Bombay Sapphire.

Zwycięzca szóstej edycji

Jury konkursowe oceniało projekty finalistów na podstawie prototypów przygotowanych w Krośnieńskich Hutach Szkła Krosno S.A. Zwyciężczynią szóstej edycji Bombay Sapphire Designer Glass Competition okazała się Katarzyna Borkowska, a jej projekt Refreshement dzięki największej liczbie głosów oddanych przez Internautów, zdobył także Nagrodę Publiczności. Event swoją obecnością uświetnił Alejandro Ouziel – dyrektor Bacardi-Martini na Europę Wschodnią, który powiedział kilka słów na temat historii i wartości jakie niesie ze sobą marka Bombay Sapphire i osobiście pogratulował wszystkim finalistom.

Bombay Sapphire w trzech odsłonach

Po gratulacjach dla zwycięzców i rozdaniu nagród zaproszeni goście osobiście przekonali się o niepowtarzalnym i wykwintnym smaku ginu Bombay Sapphire. Specjalnie dla nich marka Bombay Sapphire przygotowała gin w trzech odsłonach: Bombay Sapphire 75, Bombay Sapphire Collins, Bombay Sapphire Bluberry Tom Collins.

Konkurs dla Projektantów Szkła Artystycznego po raz pierwszy został zorganizowany w Polsce w 2004 roku. Od tamtej pory jest dowodem na to, że wyobraźnia młodych polskich designerów nie zna granic, którzy zainspirowani ginem Bombay Sapphire tworzą małe dzieła sztuki.

DOSSIER

Bombay Sapphire to najwyższej jakości gin, którego butelka charakteryzuje się wyjątkową szafirową barwą. Jest produkowany w oparciu o oryginalna recepturę z 1761 roku. Unikalna kompozycja spirytusu zbożowe i dziesięciu starannie wyselekcjonowanych ziół i korzeni, tworzy niepowtarzalny smak i aromat tego trunku. Korzeń dzięgla nadaje piżmowy, ale zarazem bardzo delikatny aromat. Kora kasji tworzy nutę cynamonową, jagody kubeby – korzenny, lekko pieprzowy zapach z nutą cytryny i sosny, a rajskie zioła nadają całości wyrazistości i unikalnego smaku.

Wyłącznym dystrybutorem ginu Bombay Sapphire w Polsce jest Bacardi-Martini Polska Sp. z o.o.

MORE PR

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.