ThinkPad tablet zaprezentowany w trakcie Lenovo DO TOUR – Portal PR - 24PR
ThinkPad tablet zaprezentowany w trakcie Lenovo DO TOUR

31.08.2011 Kategoria: Komputery. Autor: admin

Firma Lenovo w trakcie trwającego projektu Lenovo Do TOUR (www.lenovodotour.com/pl) oficjalnie zaprezentowała wprowadzane na polski rynek tablety serii ThinkPad dla klientów biznesowych.

Tablety ThinkPad (podobnie jak Lenovo IdeaPad Tablet K1) to pierwsze mobilne urządzenia internetowe firmy Lenovo wyposażone w system operacyjny Google Android* 3.1, a także pierwsze w branży tablety z certyfikatem zgodności z serwisem wideo Netflix*. Tablety Lenovo z systemem Android dają ponadto dostęp do tysięcy aplikacji w sklepie Android Market oraz aplikacji przetestowanych pod kątem urządzeń Lenovo w sklepie Lenovo App Shop.

„Biznesowe tablety Lenovo to nowoczesne urządzenia stworzone dla specjalistów, którzy wymagają najlepszych rozwiązań od urządzeń mobilnych. Opracowaliśmy całą rodzinę tabletów, w której każdy znajdzie coś dla siebie — funkcje rozrywkowe i multimedialne dla konsumentów, biznesowe funkcje zwiększające efektywność pracy, a także funkcje zabezpieczeń i zarządzania dla menedżerów IT” — powiedział Tomasz Byskosz, marketing manager w Lenovo Polska.

Netflix dla kinomanów oraz NVIDIA dla wymagających

Tablet Lenovo, jako pierwsze tablety z systemem Android-Honeycomb, są certyfikowane pod kątem zgodności z serwisem Netflix co zapewnia łatwy dostęp do wybranych filmów. W tablety IdeaPad i ThinkPad wbudowane zostało wyjście HDMI do sygnału o pełnej rozdzielczości 1080p z zabezpieczeniami Digital Rights Management (DRM). Dzięki temu członkowie serwisu Netflix mogą oglądać przesyłane strumieniowo filmy i programy telewizyjne bezpośrednio na dużym ekranie telewizora.

Zgodnie z tradycją innowacyjności, jakości i niezawodności Lenovo, nowe tablety zapewniają lepsze wrażenia mobilnym użytkownikom. Tablety IdeaPad i ThinkPad są wyposażone w dwurdzeniowe procesory mobilne NVIDIA* Tegra* 2, umożliwiające wyjątkowo wydajną dwuzadaniowość, znacznie szybsze przeglądanie stron internetowych z obsługą animacji Flash, korzystanie z gier z jakością konsolową, a także niskie zużycie energii, a tym samym dłuższe działanie baterii.

Tablet ThinkPad wprowadza Android do świata biznesu

Tablet ThinkPad łączy w sobie wysokiej klasy funkcje multimedialne i rozrywkowe z tabletu IdeaPad K1 z bezpieczeństwem, niezawodnością i możliwościami zarządzania, z których słynie marka ThinkPad. Dzięki temu jest pierwszym tabletem prawdziwie biznesowej klasy. Opracowany jako dodatkowy komputer dla mobilnych użytkowników biznesowych tablet ThinkPad zawiera opcjonalne pióro, pełnowymiarowe gniazdo USB, pełnowymiarowe gniazdo kart SD, gniazdo mini-HDMI do podłączania zewnętrznych projektorów i wyświetlaczy, a także opcjonalny składany futerał z klawiaturą wyposażoną w optyczny TrackPoint.

Ochronę danych na tablecie ThinkPad zapewniają kilkuwarstwowe zabezpieczenia, a dzięki pakietowi rozwiązań partnerów biznesowych menedżerowie IT mogą łatwo zarządzać tym sprzętem. Mają do dyspozycji oprogramowanie chroniące przed skutkami kradzieży oraz możliwość blokady utraconego tabletu przy użyciu rozwiązania Computrace*. Dodatkowe funkcje zabezpieczeń to między innymi obsługa aplikacji wirtualnych przy użyciu rozwiązania Citrix*, bezdotykowe wdrażanie za pomocą rozwiązania LanDesk*, a także obsługa bezpiecznej poczty udostępniana przez Good Technology*.

Ważący zaledwie 0,7 kg tablet ThinkPad jest wyposażony w wyświetlacz IPS WXGA o przekątnej 10,1” (1280×800), który zapewnia kąt widzenia 178 stopni, a chroni go odporne na zadrapania szkło Corning* Gorilla*. To urządzenie klasy biznesowej zapewnia użytkownikom łączność i rozrywkę oraz umożliwia wydajną pracę poza biurem i domem.

Więcej możliwości mobilnych: Użytkownikom pracującym w drodze tablet ThinkPad umożliwia przeglądanie i edycję dokumentów pakietu Microsoft Office przy użyciu zainstalowanej fabrycznie aplikacji Documents to Go firmy DataViz. Mogą oni także robić odręczne notatki konwertowane automatycznie na tekst przy użyciu opcjonalnego pióra do tabletów ThinkPad. Do tabletu można także podłączyć futerał z klawiaturą umożliwiającą szybsze, wygodniejsze i bardziej precyzyjne pisanie oraz sterowanie kursorem.

Lepsza łączność: Pliki multimedialne i dokumenty można łatwo udostępniać innym osobom i urządzeniom za pośrednictwem łączności Wi-Fi, bezpłatnego miejsca na pliki w „chmurze” o pojemności 2 GB, standardowego gniazda USB oraz czytnika kart SD, a także specjalnego narzędzia Lenovo do kopiowania plików. Prezentacje mogą wyglądać jeszcze lepiej po podłączeniu do zewnętrznego monitora przy użyciu wbudowanego gniazda mini-HDMI. Ważne pliki i foldery można wygodnie synchronizować po każdym połączeniu z komputerem działającym z systemem Windows 7. W połączeniu z takimi aplikacjami jak ooVoo dwie kamery HD zapewniają doskonały obraz do wideokonferencji. Użytkownicy mogą pozostawać w kontakcie ze znajomymi i kontrahentami przy użyciu specjalnej aplikacji Lenovo SocialTouch, która łączy serwisy społecznościowe, pocztę e-mail i powiadomienia kalendarza w jednym, łatwym w użyciu interfejsie.

Specjalnie dla biznesu: Tablet ThinkPad może łączyć się z różnymi urządzeniami i sieciami bez pomocy administratorów IT. Użytkownicy mogą logować się na tablecie przy użyciu hasła do sieci firmowej i łączyć z firmową pocztą. Służy do tego specjalnie certyfikowana aplikacja Good for Enterprise. Użytkownicy mogą łatwo tworzyć i pobierać specjalne, firmowe obrazy dysków z Lenovo Image Technology Center, a także udostępniać i dystrybuować zakupione bądź opracowane przez firmę aplikacje za pośrednictwem własnego, firmowego sklepu z aplikacjami. Co najważniejsze, użytkownicy mogą chronić poufne dane przy użyciu skutecznych funkcji zabezpieczeń, takich jak szyfrowanie kart SD, blokada utraconego urządzenia
oraz oprogramowanie zabezpieczające w przypadku kradzieży.

Solidna ochrona: Użytkownicy tabletu ThinkPad będą mogli korzystać z pełnej oferty usług Lenovo dla przedsiębiorstw, takich jak ThinkPlus Support, która umożliwia bezpośredni kontakt ze specjalistami w dziedzinie tabletów i systemu Android, a także Tablet Protection, która chroni przed skutkami uszkodzeń nieobjętych gwarancją, takich jak upuszczenia, małe zalania, przepięcia i inne uszkodzenia wynikłe podczas używania w normalnych warunkach. Dzięki usługom Lenovo Imaging Services działy IT nie muszą tworzyć niestandardowych obrazów do każdego komputera, a nawet w przypadku obrazów flash gwarancja pozostaje ważna, a tablet jest od razu gotowy do działania.

Lenovo App Shop — najwyższej klasy aplikacje i usługi

Oprócz tysięcy aplikacji dostępnych w sklepie Android Market użytkownicy tabletów Lenovo mogą korzystać z aplikacji ze sklepu Lenovo App Shop. Jest to specjalny sklep oferujący aplikacje przetestowane pod kątem tabletów Lenovo IdeaPad i ThinkPad. Lenovo App Shop udostępnia aplikacje z wielu różnych kategorii, takich jak muzyka, filmy, książki, aplikacje użytkowe, serwisy społecznościowe, pogoda, drukowanie i innych.

Lenovo App Shop będzie także obsługiwać aplikacje dla przedsiębiorstw i umożliwiać zakładanie prywatnych sklepów firmowych, dzięki którym przedsiębiorstwa będą mogły łatwo wdrażać tablety w swojej codziennej pracy. Lenovo będzie ponadto oferować aplikacje dostosowane do różnych krajów oraz obsługiwać różne waluty i języki.

Dostępność
Dostępność w Polsce – od września 2011. Wszystkim tabletom firmy Lenovo towarzyszy roczna gwarancja. Lenovo oferuje także rozszerzenia gwarancji dodatkowo o rok w przypadku tabletów IdeaPad oraz o dwa lata w przypadku tabletów ThinkPad.

Najnowsze informacje z firmy Lenovo można uzyskać, korzystając z kanałów RSS Lenovo oraz serwisów Twitter i Facebook.

Lenovo

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.