Unidevelopment wkracza na rynek mieszkaniowy w Poznaniu – Portal PR - 24PR
Unidevelopment wkracza na rynek mieszkaniowy w Poznaniu

02.08.2011 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

Unidevelopment Sp. z o.o. wraz z Monday Development S.A. zrealizują jako wspólne przedsięwzięcie inwestycję mieszkaniową w Poznaniu. Osiedle powstanie przy ulicy Palacza. Rozpoczęcie budowy planowane jest na wiosnę 2012 roku.Osiedle składać się będzie z kilku cztero- i pięciopiętrowych budynków, w których przewidzianych jest około 190 mieszkań o łącznej powierzchni ponad 10 tys. mkw. Przyszli mieszkańcy będą mieli do dyspozycji 300 miejsc postojowych, w większości w podziemnych garażach.

Nowe osiedle powstanie przy ulicy Palacza na obszarze ponad 12,5 tys. mkw. W dniu 22 lipca 2011 roku Unidevelopment Sp. z o.o. podpisała przedwstępną umowę nabycia tej nieruchomości. Na potrzeby realizacji inwestycji została zawiązana spółka celowa, której udziałowcami są Unidevelopment Sp. z o.o. oraz poznański deweloper Monday Development SA (spółka notowana na New Connect).

„Poznań jest miastem o dużym potencjale rozwoju. Obecnie stanowi również 5. rynek w Polsce pod kątem liczby sprzedanych nowych mieszkań.” – mówi Zbigniew Gościcki, Prezes Zarządu Unidevelopment Sp. z o.o. – „W z związku z dużą konkurencją w tym mieście i faktem, że dotychczas nie prowadziliśmy działalności deweloperskiej w Wielkopolsce, bardzo ważne jest dla nas partnerstwo z Monday Development S.A. Jest to firma działająca na rynku poznańskim od 2003 roku, zajmująca się zarówno budownictwem mieszkaniowym jak i komercyjnym.”

Szczegółowy podział kompetencji w ramach spółki celowej zostanie określony w opracowywanej umowie inwestycyjnej, której podpisanie nastąpi w sierpniu br.

Unidevelopment Sp. z o.o. 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.