Fiat Doblò w Ameryce Północnej pod marką Ram – Portal PR - 24PR
Fiat Doblò w Ameryce Północnej pod marką Ram

10.09.2011 Kategoria: MOTO. Autor: admin

Podpisany przez Fiat Group Automobiles SpA (FGA) i TOFAS, tureckiego partnera joint-venture Grupy wspólny list intencyjny przewiduje dostawy samochodów Fiat Doblò do Chrysler Group, która pod marką Ram zajmie się ich dystrybucją na rynkach USA i Kanady.

Eksport modelu Doblò, który zdobył ostatnio tytułu „Międzynarodowego Samochodu Dostawczego roku 2011″ rozpocznie się na początku 2013 roku. Zgodnie z siedmioletnim kontraktem, TOFAS dostarczy do USA i Kanady 190.000 sztuk tego popularnego modelu, produkowanego w zakładzie w Bursie, największej fabryce samochodów w Turcji.

Celem uzyskania homologacji amerykańskich i kanadyjskich oraz dostosowania pojazdów do lokalnych wymogów rynkowych TOFAS zainwestuje kwotę ponad 160 mln $.

Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Istambule, firma TOFAS powstała 43 lata temu w roku 1968 jako joint-venture pomiędzy Fiat Group Automobiles SpA a tureckim koncernem przemysłowym Koc Group.

Auburn Hills, Istambuł, Turyn, 9 września 2011

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.