Grupa FAMUR: kontrakty z Kompanią Węglową na ponad 80,3 mln zł – Portal PR - 24PR
Grupa FAMUR: kontrakty z Kompanią Węglową na ponad 80,3 mln zł

15.09.2011 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

Grupa FAMUR – wiodący producent maszyn i urządzeń dla górnictwa – zawarła w okresie od 22 marca 2011 do 15 września 2011 szereg umów jednostkowych z Kompanią Węglową na łączną kwotę 80,3 mln zł. Umowa ramowa z KW o największej wartości zawarta została przez PIOMA SA na sumę około 9 mln zł i dotyczyła dostawy części zamiennych do urządzeń transportowych.

Przedmiotem umowy z Kompanią Węglową wartości około 9 mln zł jest dostawa części zamiennych do kolejek produkcji PIOMA pracujących w oddziałach KW. Zamówienia wykonawcze w ramach kontraktu realizowane będą w 2011 roku.

„Priorytetem Grupy FAMUR jest koncentracja na produkcji sprzętu dla górnictwa podziemnego. Jednocześnie, chcemy, aby nasza oferta była kompleksowa, dzięki łączeniu efektywnych i bezpiecznych maszyn z innowacyjnymi technologiami nadzoru nad ich pracą oraz obsługą projektową i serwisową. Świadczenie kontrahentom pełnego zakresu usług posprzedażowych, a także dostarczanie części zamiennych jest bardzo ważnym elementem działalności Grupy. Stawiamy na jakość serwisu i zapewnianie wsparcia partnerów Grupy w jak najkrótszym czasie” – mówi Waldemar Łaski, prezes zarządu FAMUR SA.

Lokomotywa dołowa spalinowa PIOMA LDS 80 

Produkcja urządzeń do transportu i przeładunku różnorodnych materiałów masowych jest istotnym obszarem działalności Grupy FAMUR. Sprzęt ten znajduje zastosowanie w kopalniach głębinowych i odkrywkowych, portach morskich i rzecznych, bazach przeładunkowych i na składowiskach, a także w transporcie wewnątrzzakładowym oraz przy robotach ziemnych na dużą skalę.

W zakresie środków transportu podziemnego na potrzeby kopalń Grupa FAMUR specjalizuje się w produkcji: kolejek spągowych oraz spalinowych, a także lokomotyw torowych spalinowych, kołowrotów mechanicznych oraz kompletnego wyposażenia kolejek do przewozu ludzi i materiałów. W 2010 roku wspólny projekt PIOMA SA z Grupy FAMUR oraz Instytutu Techniki Górniczej KOMAG – lokomotywa szynowa PIOMA LDS 80 – została wyróżniona Złotym Medalem podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich „Innowacje – Technologie – Maszyny Polska”.

Podczas Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego „Katowice 2011” Grupa FAMUR została uhonorowana medalem w kategorii „Nowe Maszyny i Technologie za kompleks do eksploatacji niskich pokładów węgla”. W całości opracowany i wyprodukowany przez Grupę FAMUR zmechanizowany kompleks ścianowy FL 12/18 do wybierania niskich pokładów węgla innowacyjne na skalę światową rozwiązanie pozwalające na ekonomicznie opłacalną eksploatację niskich pokładów węgla.

W samym segmencie górniczym (działalność kontynuowana) – czyli bez uwzględniania obrotów wydzielanych grup PGO i Zamet Industry – Grupa FAMUR osiągnęła po I półroczu 2011 roku przychody w wysokości 403 mln zł, czyli o ponad 63% więcej w porównaniu do I półrocza 2010. Wynik netto Grupy na działalności kontynuowanej wyniósł 52,8 mln zł, co oznacza wzrost o 65% względem tego samego okresu roku poprzedniego.

Grupa FAMUR jest partnerem głównych polskich spółek węglowych. Współpraca dotyczy zarówno dużych inwestycji – obejmujących sprzedaż nowych urządzeń – jak również najmu maszyn oraz dostaw części zamiennych i usług serwisowych. W ostatnim czasie zrealizowała na ich rzecz szereg kontraktów o znacznej wartości:

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.