Legalo debiutuje na polskim rynku – Portal PR - 24PR
Legalo debiutuje na polskim rynku

06.09.2011 Kategoria: E-biznes. Autor: admin

Z początkiem września na polski rynek weszła niemiecka firma LegaloGmbH & Co. uruchamiając sklep z oprogramowaniem przeznaczonym dla uczniów i nauczycieli –legalo.eu.

Odpowiednio dobrane oprogramowanie może efektywnie wspomóc codzienną naukę i rozwijanie młodych talentów. Jednak często wysokie koszty zakupu profesjonalnych programów sprawiają, że użytkownicy rezygnują z nich lub instalują pirackie kopie. Mając taką świadomość firmy Legalo i Adobe podjęły strategiczną współpracę w zakresie edukacji na temat szkodliwości używania nielegalnego oprogramowania. Uzupełnieniem było stworzenie oferty przeznaczonej specjalnie dla uczniów i nauczycieli, prezentowanej w 11 językach, m.in. w polskim, czeskim i węgierskim.

Ronny Drexel, Dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Legalo GmbH & Co. zwraca uwagę, że użytkownicy oprogramowania często nie zdają sobie sprawy z korzystania z pirackich kopii programów. Tymczasem używanie legalnego oprogramowania chroni nie tylko przed odpowiedzialnością karną i finansową, ale także przed problemami technicznymi – wyjaśnia.

Problem z nielegalnym pobieraniem i instalowaniem programów jest bardzo szeroki – potwierdza Eric Kurtz, dyrektor ds. edukacji w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie w Adobe Systems. – Niektóre sondaże wskazują, że nawet 90% europejskich studentów korzysta z nielegalnych kopii programów komputerowych.

Ze względu na nastawienie na edukacyjną – dość zróżnicowaną – grupę odbiorców, nawigację po legalo.eu ułatwiają funkcjonalne filtry sortujące. W zależności od potrzeb odwiedzającego serwis można przeszukiwać na wiele sposobów – począwszy od systemów operacyjnych, przez kategorie oprogramowania, aż do cen.

Taki układ strony powoduje, że pobyt na niej nie jest męczący, a zakup produktów jest prosty – tłumaczy Björn Orth. Firma LEGALO® zadbała także o to, żeby weryfikacja uczniowskiego lub nauczycielskiego statusu była prosta i szybka, wręcz intuicyjna. Aby skorzystać ze specjalnej oferty wystarczy podać swój adres email założony przez szkołę lub uczelni.

 Eric Kurtz zwraca także uwagę, że oferta LEGALO® zwiększa również dostępność niezbędnych zabezpieczeń i uaktualnień do zakupionych programów. Dotyczy to nie tylko oprogramowania Adobe Systems, ale także Microsoft® i video2brain.

O LEGALO.eu

Niemiecka firma LEGALO GmbH & Co. KG, istnieje na rynkuod kwietnia 2011 roku. Jej celem jest docieranie do użytkowników w całej Europie i uświadamianie im szkodliwości nielegalnego oprogramowania w edukacji, przy równoczesnej szerokiej ofercie oprogramowania komputerowego w specjalnych cenach.

Uczniowie, studenci i nauczyciele mogą korzystać z firmowych sklepów internetowych, znajdujących się już w dziesięciu krajach Europy Wschodniej. Proces zakupóww nich jest prosty, podobnie jak wersyfikacja statusu ucznia, studenta, bądź nauczyciela.

 

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.