Powrót króla: o negocjacjach, ryzyku i kryzysie na komiksowo – Portal PR - 24PR
Powrót króla: o negocjacjach, ryzyku i kryzysie na komiksowo

22.09.2011 Kategoria: Konkursy. Autor: admin

Negocjacje, ryzyko, kryzys, korupcja, szara strefa, monopol, lobbing, bank centralny, giełda, akcje, marka, biznesplan – to tematy animowanych filmów, które pomogą uczniom zrozumieć trudne zagadnienia ekonomiczne. Ruszyła właśnie IV edycja konkursu Podstawowe Pojęcia Ekonomiczne. To kolejne spotkanie z bohaterami edukacyjnych kreskówek: Eugeniuszem Locim, Wynalazcą, Królem i ich licznymi przyjaciółmi. Konkurs jest skierowany do gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorami konkursu są: Fundacja Nauka i Wiedza oraz Narodowy Bank Polski.

Dofinansowana przez NBP kolekcja filmów animowanych jest jednym z najbardziej udanych projektów edukacji ekonomicznej w Polsce. Łącznie wszystkie 48 wydane do tej pory filmy tworzą unikatowy na skalę światową animowany słownik pojęć ekonomicznych.

Przyjemna i pożyteczna nauka ekonomii

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy uczniów na temat funkcjonowania gospodarki i najważniejszych pojęć, z którymi spotykamy się czytając codzienną prasę czy serwisy internetowe. Podstawowa wiedza z zakresu finansów i ekonomii jest niezbędna każdemu wchodzącemu w dorosłe życie młodemu człowiekowi – zarówno do zrozumienia wszelkich mechanizmów funkcjonowania państwa i społeczeństwa, jak i do zarządzania finansami osobistymi. Atrakcyjna, a przy tym lekka forma przekazu wiedzy umożliwia uczniom zrozumienie trudnych zagadnień z dziedziny ekonomii i finansów. Dodatkowo, organizatorzy na stronie konkursnbp.edukator.pl publikują gotowe do pobrania scenariusze zajęć lekcyjnych, przy realizacji których można z powodzeniem wykorzystać filmy konkursowe. Inicjatywa łączy pożyteczne treści z możliwością zdobycia atrakcyjnych nagród rzeczowych.

Zapamiętaj, wymyśl, wygraj!

Od 15 września 2011 r. na specjalnej stronie internetowej konkursnbp.edukator.pl pojawi się 12 nowych zabawnych filmów animowanych. Każdy z nich wyjaśni istotę wybranego pojęcia z dziedziny ekonomii, finansów, gospodarki. W tej edycji będą to: akcje, bank centralny, biznesplan, giełda, korupcja, kryzys, lobbing, marka, monopol, negocjacje, ryzyko, szara strefa.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy obejrzeć edukacyjne kreskówki, zarejestrować się za pomocą specjalnego formularza, odpowiedzieć na losowo wybrane pytania dotyczące prezentowanych w animacjach pojęć ekonomicznych (można to zrobić tylko raz) oraz wymyślić hasła promujące cały tegoroczny cykl filmów konkursowych. Pierwsze 2000 zgłoszonych szkół otrzyma na życzenie nieodpłatnie DVD z KOMPLETEM 48 FILMÓW ANIMOWANYCH, w tym z 12 konkursowymi, które można będzie wykorzystać jako materiał uzupełniający na zajęciach z wiedzy o społeczeństwie, podstaw przedsiębiorczości czy nawet geografii lub lekcji wychowawczej. W tym roku organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody rzeczowe dla uczniów, ich opiekunów, a także szkół.

Konkurs potrwa od 15 września do 16 grudnia 2011 r. a jego wyniki zostaną ogłoszone do 31 stycznia 2012 r. Szczegóły dotyczące nagród oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie http://konkursnbp.edukator.pl.

Fundacja Nauka i Wiedza

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.