Śladami Kapitana Cooka – Farma Cape Kidnappers – Portal PR - 24PR
Śladami Kapitana Cooka – Farma Cape Kidnappers

15.09.2011 Kategoria: turystyka. Autor: admin

Gra w golfa staje się coraz powszechniejsza, a jej zwolennicy przekonują, że nie jest sportem tylko dla najbogatszych. Jednakże jakość, klasa i ceny najciekawszych kurortów oraz pól golfowych na świecie skłaniają do innych wniosków. O Cape Kidnappers, określonym przez Daily Telegraph jako najlepsze pole golfowe świata można przeczytać w kolejnym numerze Milesaway Travel.

Zatoka Cape Kidnappers u wybrzeży Nowej Zelandii została odkryta przez załogę pod dowództwem kapitana Jamesa Cooka. Opisane przez słynnego odkrywcę strome białe klify przylądka i zatoki stanowią dziś naturalną granicę pola golfowego, będącego częścią ekskluzywnego ośrodka farmy Cape Kidnappers. Wrażenia towarzyszące niegdyś odkrywcom, dzisiaj towarzyszą wielbicielom gry w golfa przybywającym do Nowej Zelandii z całego świata.

Wyjątkowy obiekt ma na swoim koncie wiele nagród i dowodów uznania. W 2011 roku „Daily Telegraph” nazwał Cape Kidnappers najlepszym polem golfowym świata, a dziennikarze sportowi i znane gwiazdy tej dyscypliny prześcigają się nawzajem w zachwytach nad projektem i bajkową lokalizacją obiektu. Z pewnością nie bez znaczenia jest fakt, że ostatni dołek znajduje się nad samym brzegiem urwistego zbocza wpadającego do Pacyfiku, a dojście do niego przypomina spacer po krawędzi Ziemi” – mówi Barbara Włoch, redaktorka Milesaway Travel.

Farma Cape Kidnappers jest jednym z najbardziej niezwykłych ośrodków na świecie rekomendowanym przez sieć Relais & Chateaux. Został utworzony na czynnej owczej farmie o powierzchni 6000 akrów i słynie przede wszystkim z przepięknej lokalizacji nad brzegiem oceanu oraz znakomitych nowozelandzkich winnic. Ten niezwykły ośrodek składa się z 24 pokoi i apartamentów typu suite oraz oddzielnego „Domu Właściciela” (Owner’s Cottage) z czterema sypialniami i ogromnym kamiennym tarasem. Każdy pokój jest inny, ale wszystkie łączy ciepły styl rustykalny. Architektura typowa dla wiejskiej farmy gwarantuje przytulną, domową atmosferę. Bardzo przestronne i jasne wnętrza, naturalne materiały i tkaniny, jak wełna, wiklina, rattan doskonale komponują się z ciemnymi tonacjami nowoczesnych drewnianych mebli.

Więcej informacji o Cape Kidnappers w kolejnym numerze „Milesaway Travel”. 

 www.milesawaytravel.pl.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.