Sportowy koncept Land Rovera wielką premierą na Targach Motoryzacyjnych we Frankfurcie – Portal PR - 24PR
Sportowy koncept Land Rovera wielką premierą na Targach Motoryzacyjnych we Frankfurcie

19.09.2011 Kategoria: MOTO. Autor: admin

Land Rover – brytyjski producent luksusowych samochodów terenowych, podczas Frankfurt Motor Show, oprócz koncepcyjnego Defendera DC100, zaprezentował nowoczesną i stylową wizję Defendera DC100 Sport. 

Modele koncepcyjne Land Rovera to ucieleśnienie dążenia do perfekcji. Zespół projektowy zapewnia, że nowy Defender, który trafi do produkcji w 2015 roku będzie wierny swojemu dziedzictwu, przy jednoczesnym spełnieniu wymogów zmieniającego się rynku motoryzacyjnego. Podczas targów zaprezentowano dwa koncepcyjne modele, pierwszy to Defender DC100, który łączy funkcjonalność z nowoczesną myślą technologiczną firmy, oraz DC100 Sport, który jest wyrazem wolności i satysfakcji z podróżowania.

DC100 Sport jest propozycją małego, sportowego samochodu terenowego z odkrywanym dachem. Specjaliści Land Rovera w koncepcyjnym modelu DC100 Sport zastosowali, poza dobrze znanym z kultowych Defenderów płóciennym dachem, rozkładaną przednią szybę, która odzwierciedla ducha przygody i eksploracji. Designerzy koncepcyjnego Defendera, aby stworzyć wysokiej jakości wnętrze samochodu korzystali z najnowszej generacji materiałów, które są niezwykle wytrzymałe i elastyczne. Tapicerka drzwi oraz foteli obszyta jest specjalistyczną tkaniną pokrytą siatką 3D, którą można znaleźć na designerskich meblach i luksusowych jachtach. Zadbano również o system nagłośnienia, który został zaprojektowany przez firmę Meridian. Głośniki są przenośne i bezprzewodowe dzięki czemu, można je wymontować oraz słuchać muzyki poza samochodem. Dodatkowo koncepcyjny DC100 Sport jest pokryty bursztynowym, metalicznym kolorem, który odzwierciedla żywe barwy amerykańskiego krajobrazu.

Przez ponad sześć dekad, Land Rover produkował pojazdy z napędem 4×4, które są synonimem wytrzymałości, uniwersalności i najlepszej jakości. Defender, jak żaden inny pojazd, wzbudza zaufanie wśród klientów na całym świecie. Do grona użytkowników należą badacze, ekolodzy oraz pracownicy ONZ. Koncepcyjny model DC100 Sport to propozycja nowego ducha Defendera, który staje się bardziej odważny i drapieżny. Jestem pewien, że zaskoczy klientów Land Rovera swoimi możliwościami i nietuzinkowym designem” – mówi Przemysław Szafrański, Brand Manager Land Rover Polska.

Zespół inżynierów Land Rovera stworzył nową generację jednostek napędowych, wyposażając nowego DC100 Sport w inteligentny system Start – Stop współpracujący z automatyczną ośmiobiegową skrzynią biegów. Koncepcyjny model posiada czterocylindrowy benzynowy silnik o pojemności 2,0 litra wspierany hybrydowym napędem.

Koncepcyjny model Defendera DC100 Sport został doceniony przez prestiżowy magazyn Autoweek otrzymując nagrodę „Best Concept podczas Frankfurt Motor Show.

Więcej informacji na temat koncepcyjnego Land Rovera DC100 oraz stoiska firmy Land Rover podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie na

www.landrover.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.