Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę galerii Bawełnianka – Portal PR - 24PR
Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę galerii Bawełnianka

21.09.2011 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI, Placówki. Autor: admin

20 września 2011 w Bełchatowie odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę galerii Bawełnianka. To kolejny etap realizacji przedsięwzięcia i niezwykle ważne wydarzenie w historii całej inwestycji. Tuba z aktem erekcyjnym i pamiątkami dla potomnych została wmurowana w ścianę komina po dawnych Zakładach Przemysłu Bawełnianego, który traktowany jest jako symbol Bawełnianki.

W uroczystości udział wzięli Prezydent Miasta Bełchatowa, Starosta Powiatu Bełchatowskiego oraz przedstawiciele urzędów, firm partnerskich i mediów. – Ceremonia wmurowania aktu erekcyjnego jest wydarzeniem pieczętującym kolejny etap budowy galerii, która powstaje zgodnie z przyjętym harmonogramem prac. Wydarzenie ma wymiar symboliczny, jednak jest również jednym z najważniejszych momentów budowy galerii. Mieszkańcy Bełchatowa każdego dnia mogą śledzić postępy prac budowlanych obiektu, który już za rok będzie oczekiwanym przez bełchatowian miejscem  kompleksowych zakupów, atrakcji i rozrywki – mówi Krzysztof Włuka, prezes spółki Bawełnianka.

Obok aktu erekcyjnego w tubie, zwanej potocznie „kapsułą czasu”, znalazły się także aktualne wydania miejscowej prasy, zdjęcie placu budowy jeszcze przed rozpoczęciem prac wykonawczych oraz wizualizacja Bawełnianki. Jako symbol upamiętniający historię dawnych Bełchatowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego, które funkcjonowały na terenie, na którym powstaje inwestycja, do tuby dołączono kwiat z włóknem bawełny. Na dokumencie złożyli swoje podpisy przedstawiciele galerii oraz najwyższych urzędów w Bełchatowie. Ceremonia na placu budowy połączona byłaz konferencją prasową poświęconą kluczowym dla bełchatowian informacjom o Bawełniance dotyczącym postępu prac budowlanych, architektury galerii oraz doboru najemców

Biuro prasowe galerii Bawełnianka

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.