5 rad czym kierować się przy wyborze mebli do pokoju Twojego dziecka. – Portal PR - 24PR
5 rad czym kierować się przy wyborze mebli do pokoju Twojego dziecka.

19.10.2011 Kategoria: Dziecko. Autor: admin

Nasze dzieci rosną od momentu narodzin aż do ich młodzieńczych lat, konieczne zatem jest dostosowanie mebli do pokoju, tak, aby rosły razem z nimi. Nie zawsze łatwo jest negocjować z dziećmi, które meble będą najlepsze do ich królestwa, ale możemy pomóc sobie w dokonaniu właściwego zakupu.

  1. Bezpieczeństwo
    Bezpieczeństwo jest najważniejsze, jeśli chodzi o wybór mebelków do spania, szczególnie gdy są to młodsze dzieci. Planując tak ważny zakup na pewno należy unikać mebli z ostrymi krawędziami tak, aby maluszek nie zrobił sobie krzywdy. Wybierając meble z ostrymi narożnikami, warto pomyśleć o zainstalowaniu gumowych zabezpieczeń do zapewnienia im bezpieczeństwa. Decydując się na komodę trzeba upewnić się, że szuflady nie wypadają a palce nie przytrzasną się podczas jej zamykania.
  2. Rozmiar
  3. Meble w dziecięcym rozmiarze są atrakcyjne zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Umiejscowienie nisko nad podłogą sprawia, że dziecko łatwo wchodzi i schodzi z łóżka. Można oczywiście zdecydować na łóżko w większym rozmiarze, tak, aby dorastające dziecko cieszyło się nim przez dłuższy okres czasu.

  4. Praktyczność
  5. Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z dopiero uczącym się chodzić brzdącem, czy studiującym młodzieńcem, rodzicom zależy na wyborze, który będzie praktyczny a jednocześnie w pełni odpowie na rosnące potrzeby dziecka. Nasze pokoiki nie zawsze są duże, wiele dzieci dzieli swój pokój z rodzeństwem, warto zwrócić więc uwagę na producentów, którzy mają w swojej ofercie szuflady chowane pod łóżkiem, schowki czy chociażby łóżka piętrowe, niezwykle atrakcyjne dla dzieci w każdym wieku.

  6. Styl
  7. Wybieraj styl mebli rozważnie, szczególnie u starszego dziecka, pamiętając, że jego ulubiony kolor, postać z kreskówki lub gwiazda może się zmienić w ciągu jednej nocy. Na rynku jest sporo kolekcji, ale warto wybierać te, które będą optymalnym tłem dla dodatków, dobranych z myślą o rzeczach, które najbardziej interesują Twoje dziecko. Neutralny design sprawi, że dziecko będzie się cieszyć swoim pokojem również, kiedy przeistoczy się w nastolatka.

  8. Budżet

Niezależnie od tego czy będziesz kupował meble zmieniające się z dzieckiem w miarę jego dorastania czy wybierzesz dobre jakościowo meble, które przetrwają dłużej, wybierz opcję, która pozwoli Tobie i Twojemu dziecku cieszyć się swoim wymarzonym pokojem przez lata.

Wszystkie te wymogi znaleźć można u polskiego producenta dziecięcych mebli Pinio, nagrodzonych prestiżowym wyróżnieniem branży meblarskiej za niezwykły styl i bardzo rozsądną jak na polskie warunki cenę. Wyróżniają się prostotą i elegancją, wyjątkowego uroku nadają im np. tabliczki-dekory utrzymane w urokliwej stylistyce francuskiej Riwiery czy kolorowe gałki rozwijające zdolności psychomotoryczne szkrabów. Elementy wchodzące w skład poszczególnych kompletów wykonano w zależności od kolekcji z naturalnego drewna sosnowego bądź płyty MDF. pochodzącego z polskich lasów. Każdy mebel można kupić oddzielnie, istnieje też możliwość zakupu dowolnie skomponowanego zestawu. W natłoku nieciekawych zestawów z popularnych sklepów meblarskich, warto docenić polskie świeże i nowoczesne spojrzenie na dziecięcy design i zajrzeć na stronę www.pinio.com.pl .

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.