Dom Maklerski BDM wybrał CTPartners – Portal PR - 24PR
Dom Maklerski BDM wybrał CTPartners

03.10.2011 Kategoria: Systemy IT. Autor: admin

Dom Maklerski BDM wybrał CTPartners, spółkę należącą do Grupy Kapitałowej Infovide-Matrix, jako audytora systemu bezpieczeństwa teleinformatycznego.

Analiza systemu opracowana przez konsultantów CTPartners wiązała się z weryfikacją dotychczasowych procesów i procedur zachodzących w obszarze zarządzania bezpieczeństwem teleinformatycznym Domu Maklerskiego BDM.

„W naszej pracy korzystamy z uznanych na całym świecie metodyk audytowania i oceny, wykorzystując dogłębną i szczegółową znajomość standardów specyficznych dla każdej branży. Informacja to obecnie najcenniejsze aktywa każdej organizacji. Posiadanie ich często wpływa na działalność biznesową przedsiębiorstw i jej konkurencyjność na rynku. Dlatego każda organizacja powinna odpowiednio chronić swoje dane, jak i dbać o ich jakość.”  –  powiedział Robert Gontkiewicz, wiceprezes CTPartners SA.

W ramach przeprowadzonej weryfikacji systemów, zaproponowane zostały czynności korygujące w postaci rekomendacji poaudytowych, doskonalących zarządzania bezpieczeństwem informacji. Przegląd istniejących procesów i zabezpieczeń został przeprowadzony w oparciu o model wzorcowy przedstawiony w normach ISO/IEC 27001, ISO/IEC 17799 oraz BS 25999.

„Po zakończonym projekcie, mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, iż przeprowadzenie audytu było wykonane bardzo profesjonalnie, rzetelnie i terminowo. Audytorzy wykazali się bardzo dużymi kwalifikacjami w zakresie bezpieczeństwa systemów informatycznych”. – powiedział Leszek Klisz, Dyrektor Wydziału Informatyki Domu Maklerskiego BDM SA

CTPartners S.A

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.