IV Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę – Portal PR - 24PR
IV Alpin Sport Tatrzański Bieg Pod Górę

17.10.2011 Kategoria: Sport. Autor: admin

Niemal 300 osób wzięło udział w IV Alpin Sport Tatrzańskim Biegu Pod Górę, który odbył się 8 października br. Tradycyjnie już dzień przed zawodami w Zakopanem spadł śnieg więc bieg odbył się w pięknej, zimowej scenerii. Polartec® był jednym z głównych sponsorów tej imprezy.

Pośród 300 zawodników była czołówka polskich biegaczy ale także amatorzy, ratownicy górscy i goście z Norwegii, Słowenii, Słowacji, Anglii i Francji. Zawodnicy musieli pokonać trasę liczącą 8,5 kilometra, która prowadziła z Ronda Jana Pawła II przez Myślenickie Turnie aż na szczyt Kasprowego Wierchu (1 987 m n.p.m.). Suma przewyższeń na trasie to 1 072 m. Bieg był również finałem Montrail Ligi Biegów Górskich, na którą składa się 56 biegów górskich w których uczestniczyło w sumie ponad 3 000 zawodników.

Warunki na trasie były ciężkie, kopny śnieg nie sprzyjał wyprzedzaniu i nie pomagał w walce z czasem ale biegacze twierdzą, że właśnie na tym polega cały urok tych zawodów. Tegoroczny zwycięzca IV Alpin Sport Tatrzańskiego Biegu Pod Górę – Andrzej Długosz (RMD Montrail Team) – zameldował się na mecie usytuowanej na szczycie Kasprowego Wierchu w niespełna godzinę po starcie – pokonał dystans w czasie 0:54:10,9 s. Wśród kobiet zwyciężyła Izabela Zatorska (RMD Montrail Team) z czasem 01:05:15,8 s.

Dla zawodników biorących udział IV Alpin Sport Tatrzańskim Biegu Pod Górę, przygotowano specjalną, pamiątkową koszulkę wykonaną przez RMD z dzianiny Polartec® Power Dry®. Dzianina ta została stworzona aby utrzymywać wilgoć z dala od skóry i kto zdecydował się w niej pobiec z pewnością nie żałuje.

Organizatorami zawodów byli: Alpin Sport Zakopane, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Tatrzański Klub Narciarski Tatra Team.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.