Linie lotnicze China Southern Airlines odbierają w Tuluzie pierwszy A380 – Portal PR - 24PR
Linie lotnicze China Southern Airlines odbierają w Tuluzie pierwszy A380

14.10.2011 Kategoria: Transport. Autor: admin

Firma Airbus dostarczyła pierwszy A380 chińskim liniom lotniczym China Southern Airlines.
Podczas uroczystości w zakładach Airbusa w Tuluzie pierwszy z pięciu zamówionych samolotów A380 został oficjalnie przekazany przez prezesa Airbusa Toma Endersa prezesowi China Southern Airlines, Si Xianmin.

China Southern Airlines stają się pierwszym w Chinach operatorem najbardziej Eko-wydajnego modelu i siódmym na świecie. Samolot napędzany silnikami Rolls-Royce Trend-900 będzie początkowo eksploatowany do obsługi rejsów krajowych z Pekinu, Szanghaju i Guanghou. Później przewoźnik będzie eksploatował maszynę na trasach międzynarodowych.

Podczas ceremonii przewoźnik zademonstrował przestronną I wygodną kabinę A380 z 506 miejscami na pokładzie w konfiguracji trzyklasowej, w tym ośmioma miejscami w luksusowej pierwszej klasie, 70 fotelami rozkładającymi się do pozycji łóżka w klasie biznes i 428 miejscami w klasie ekonomicznej. Nastrój pasażerów umili system oświetlenia, obejmujący kilkanaście scenariuszy zaprojektowanych tak by stworzyć relaksującą atmosferę. Najnowszy system rozrywki pokładowej będący do dyspozycji pasażerów obejmuje szeroki wybór programów audio i video, które dostarczą pasażerom niezapomniane wrażenia. Kabina wyposażona jest w miejsca i toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych

Od czasu wejścia do eksploatacji w 2007 r. Eko-wydajny A380 przekroczył oczekiwania, zabierając pasażerów w dalsze rejsy po niższych kosztach (dotychczas ok. 16 milionów pasażerów). Kabina A380 zyskała uznanie pasażerów dzięki takim walorom jak przestrzeń, cisza i komfort podróży. Dzięki temu loty na A380 mają pełne obłożenie i są bardziej zyskowne dla linii lotniczych, zwiększając ich konkurencyjność. W typowej konfiguracji A380 zabiera na pokład 525 pasażerów w układzie trzyklasowym, A380 ma zasięg 15 300 km.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.