Milesaway Travel poleca – Wypoczynek w towarzystwie słoni – Portal PR - 24PR
Milesaway Travel poleca – Wypoczynek w towarzystwie słoni

13.10.2011 Kategoria: turystyka. Autor: admin

W tradycji Tajlandii słonie są symbolem szczęścia i powodzenia. Aby bliżej zgłębić tę egzotyczną kulturę, Milesaway poleca luksusową sieć hoteli Anantara w regionie Chiang Rai, która poza doskonałą ofertą wypoczynkową, dodatkowo oferuje kurs jazdy… na słoniach.

W tajskich wierzeniach symbolem obfitości, szczęścia i dobrobytu jest bóg Ganeśa – czteroręki mężczyzna o głowie słonia. Dlatego właśnie kult tego zwierzęcia jest tak popularny i ważny. Oswajanie i ujeżdżanie słoni to swego rodzaju ceremoniał związany z przejściem kursu i szkolenia, po którym uczestnik zdobywa tytuł mahouta, czyli zaklinacza słoni. Nie jest to umiejętność, którą zdobyć może jedynie Taj. Luksusowa sieć hoteli Anantara w regionie Chiang Rai, przy współpracy z Tajskim Narodowym Instytutem ds. Słoni oferuje kurs, po którym kursant staje się prawdziwym mahoutem.

Ekskluzywne hotele Anantara aktywnie zaangażowały się w popularyzację ekoturystyki tworząc rezerwat, w którym przebywają całe rodziny słoni. Resort Anantara Golden Triangle przeznaczył 65 hektarów obszarów leśnych z naturalnymi ścieżkami i rzeką, by mogły zamieszkać w nim 32 dorosłe słonie, uratowane z różnych miejsc w Tajlandii, w tym z ulic Bangkoku. Dzięki temu organizowane są tam wyjątkowo egzotyczne kursy jazdy na słoniach, które mają za zadanie nie tylko uczyć panowania nad zwierzęciem, ale i pomóc odkryć prawdziwy „słoniowy” świat.

Ta niezwykła możliwość obcowania ze słoniami, poza niewątpliwą atrakcją, ma przybliżyć uczestnikom styl bycia i język prawdziwego mahouta. Kursanci uczą się zasad komunikacji ze słoniem, komend, ale także sposobów pielęgnacji tych niesamowitych ssaków oraz gier i zabaw, które one uwielbiają. Trzydniowe szkolenie kończy oficjalny egzamin, po którym zdobywa się honorowy tytuł mahouta” – wyjaśnia Małgorzata Leśna, redaktorka magazynu Milesaway Travel, która osobiście brała udział w takim kursie.

Anantara Golden Triangle Resort & Spa, poza oryginalna usługą jaką jest kurs jazdy na słoniu, posiada także wiele innych atrakcji. Hotel położony w malowniczym i owianym tajemnicą regionie na pograniczu Tajlandii, Laosu i Birmy. W sąsiedztwie resortu znajduje się wyjątkowe Muzeum Opium. To wymarzone miejsce na wypoczynek, gdzie mamy szansę poznać bogatą tradycję Północnej Tajlandii, znaleźć się w prawdziwej dżungli, posmakować wyjątkowej tajskiej kuchni oraz zrelaksować się w znakomitym spa z bezkresnym basenem. Jednak największą atrakcją kurortu bezsprzecznie pozostaje rezerwat słoni, z którymi można się naprawdę zaprzyjaźnić.

Więcej informacji o Anantara Golden Triangle Resort & Spa w kolejnym numerze „Milesaway Travel” oraz na stronie www.milesawaytravel.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.