Premier Wielkiej Brytanii otworzył fabrykę Airbusa produkującą skrzydła do modelu A350 XWB – Portal PR - 24PR
Premier Wielkiej Brytanii otworzył fabrykę Airbusa produkującą skrzydła do modelu A350 XWB

14.10.2011 Kategoria: Transport. Autor: admin

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron oficjalnie otworzył wczoraj po południu nową fabrykę Airbusa w Walii. Zakład produkcyjny zlokalizowany w Broughton, w hrabstwie Flinshire, zbudowany według najnowszych standardów jest inwestycją o wartości 400 mln funtów. Będą w nim montowane skrzydła dla nowej rodziny samolotów dalekiego zasięgu – A350 XWB.

Fot.1. Pokrycie dolnej i górnej części skrzydła do A350 XWB wykonane z kompozytów w nowej fabryce w Broughton

Premier dołączył do tysiąca gości i pracowników Airbusa by dokonać otwarcia ogromnych rozmiarów, ekologicznej fabryki Airbusa, gdzie zatrudnionych zostanie docelowo 650 pracowników. Obiekt o rozmiarach większych niż Stadion Wembley jest jednym z największych zakładów produkcyjnych zbudowanych w Wielkiej Brytanii w ostatnich latach. Będą tu produkowane zaawansowane technicznie skrzydła do samolotów z rodziny A350 XWB, których podstawowym budulcem będzie materiał kompozytowy – włókno węglowe.

Fot.2. Widok z lotu ptaka nowej fabryki Airbusa w Broughton produkującej skrzydła do rodziny A350 XWB (pow. 46 000 m2 )

Solski Burson – Marsteller

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.