Restrukturyzacja spółek krok po kroku – Portal PR - 24PR
Restrukturyzacja spółek krok po kroku

12.10.2011 Kategoria: Ksiązki. Autor: admin

„Restrukturyzacje spółek kapitałowych. Aspekty podatkowe” to publikacja adresowana do osób odpowiedzialnych za restrukturyzacje holdingów i rozliczenia podatkowe w średnich i dużych przedsiębiorstwach. Książka, napisana pod redakcją naukową Katarzyny Klimkiewicz przy współautorstwie Małgorzaty Dankowskiej i Aleksandry Kozłowskiej z TPA Horwath oraz Patryka Włodarskiego, wydana została przez Wolters Kluwer Polska.

Celem książki jest kompleksowe ujęcie tematyki restrukturyzacji spółek kapitałowych z podatkowego punktu widzenia. Restrukturyzacje spółek kapitałowych – przekształcenia, likwidacja, sprzedaż aktywów, restrukturyzacja finansowania, wymiana udziałów, połączenie spółek to tylko niektóre tematy opisane przez specjalistów. Eksperci z TPA Horwath dokonali szczegółowej analizy kolejnych typów restrukturyzacji spółki pod kątem prawno podatkowym, przy uwzględnieniu dominującej linii interpretacyjnej. Publikacja została wzbogacona o cytaty z najważniejszych orzeczeń polskich sądów oraz orzeczeń Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.

„Głównym założeniem było przedstawienie poszczególnych zagadnień restrukturyzacyjnych w świetle obowiązujących regulacji podatkowych, praktyki gospodarczej, a także rozstrzygnięć organów podatkowych i linii orzeczniczej. Książka z pewnością będzie interesująca dla doradców podatkowych specjalizujących się w fuzjach i przejęciach, pracowników organów podatkowych oraz studentów zainteresowanych tą tematyką” – uważa Wojciech Sztuba, Partner Zarządzający TPA Horwath w Polsce.

Publikacja zawiera także opis praktycznych aspektów związanych z restrukturyzacją spółek, występujących na każdym etapie tego procesu. Jest to pierwsze wydawnictwo, które w sposób kompleksowy odnosi się do kwestii podatkowych związanych z restrukturyzacją spółek kapitałowych.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.