Souter Holdings Poland inwestuje w 50 nowych autokarów dla PolskiBus.com – Portal PR - 24PR
Souter Holdings Poland inwestuje w 50 nowych autokarów dla PolskiBus.com

25.10.2011 Kategoria: INNE, Transport. Autor: admin

24 października 2011 r., spółka Souter Holdings Poland ogłosiła warty wiele milionów euro plan inwestycji dotyczący zakupu 50 nowych autokarów, które zasilą flotę błyskawicznie rozwijającej się i odnoszącej sukcesy firmy PolskiBus.com.

Inwestycja zwiększy flotę autokarów PolskiBus.com do 68 pojazdów, z których wszystkie spełniają standardy emisji Euro 5 i oferują pasażerom darmowy dostęp do Wi-Fi, luksusowe skórzane fotelei klimatyzację.

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni z sukcesu, jaki PolskiBus.com osiąga od momentu wejścia na polski rynek w czerwcu br. Ta nowa, poważna inwestycja jest przejawem naszego zaangażowania w rozwój PolskiBus.com i podwyższanie jakości podróży dla naszych pasażerów poprzez inwestycje w nowe, spełniające najwyższe standardy luksusowe pojazdy” – mówi Sir Brian Souter, Prezes Zarządu Souter Holdings Poland.

PolskiBus.com oferuje szybkie, tanie i komfortowe międzymiastowe połączenia autokarowe w Polsce i Europie. Ceny biletów zaczynają się już od 1 zł plus 1 zł za rezerwację, bez ukrytych opłat za bagaż, a każdy pasażer może korzystać z darmowego dostępu do Internetu przez Wi-Fi. Bilety można kupować na stronie internetowej www.PolskiBus.com.

Podczas wystąpienia na targach Busworld Europe w Kortrijk, Roger Bowker, Dyrektor Generalny Souter Holdings Poland stwierdził: „W pierwszych trzech miesiącach działalności spółki, PolskiBus.com przewiózł ponad 175 000 pasażerów. Wiemy, że nasi klienci uwielbiają niskie ceny, wygodne autokary, darmowy dostęp do Internetu oraz profesjonalizm i uprzejmość naszych kierowców. To zamówienie jest pierwszym etapem planowanego przez Souter Holdings Poland nowego, dużego programu inwestycji, którego celem jest rozszerzenie sieci połączeń oferowanych przez PolskiBus.com na terenie Polski”.

Zamówienie na 50 nowych autokarów składa się z 30 pojazdów TD 921 Altano i 20 dwupokładowych TD 927 Astromega, wyprodukowanych przez belgijską firmę Van Hool. Każdy pojazd będzie wyposażony w darmową sieć Wi-Fi oraz wbudowane w fotele gniazda zasilające do ładowania laptopów i telefonów komórkowych. Ponadto autokary będą wyposażone w odchylane skórzane fotele, trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, klimatyzację i toaletę, będą one także przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Filip Van Hool, Dyrektor Wykonawczy Van Hool stwierdził: „Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że możemy zacieśnić współpracę z Souter Holdings Poland i PolskiBus.com. Nasze autokary Van Hool TD921 Altano i TD927 Astromega wyróżniają się wysoką jakością i zapewniają komfortową podróż, dzięki przestronnemu rozmieszczeniu miejsc siedzących, luksusowej tapicerce z czerwonej skóry, wbudowanym gniazdkom 230V, sieci Wi-Fi oraz przystosowaniu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jesteśmy dumni, że możemy elastycznie rozwijać nasze projekty i dostosowywać pojazdy w bliskiej współpracy z naszymi klientami”.

PolskiBus.com przewiduje, że nowe autokary zostaną wprowadzone między grudniem 2011 a kwietniem 2012 na istniejących trasach PolskiBus.com oraz na nowej, szerszej sieci połączeń, która ma zostać wkrótce ogłoszona.

Piotr Bezulski, Dyrektor Zarządzający Souter Holding Poland dodaje: „Proponując tanie i szybkie połączenia międzymiastowe, chcemy również wziąć udział w zmniejszeniu wpływu transportu na środowisko naturalne. Wierzymy, że jest to świetna okazja, żeby przekonać użytkowników samochodów do zmiany sposobu podróżowania i skorzystania z udogodnień jakie oferujemy a jednocześnie redukcji emisji szkodliwych substancji.”

PolskiBus.com
www.PolskiBus.com

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.