Wart-Milk promuje Sieradz na swoich opakowaniach – Portal PR - 24PR
Wart-Milk promuje Sieradz na swoich opakowaniach

19.10.2011 Kategoria: Samorząd, Wizualizacja. Autor: admin

Od października znane w całym kraju mleko MU! dostępne jest na rynku w nowym opakowaniu z logo Sieradza. To wspólna inicjatywa władz miast oraz producenta mleka Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Wart-Milk, która ma służyć promowaniu Sieradza w całej Polsce.

Na litrowych kartonach mleka został umieszczony nie herb miasta, ale charakterystyczny znaczek „Sieradz – gościnny dla rozwoju”. To celowy zabieg, bo według oceny specjalistów od kreowania wizerunku, dotychczasowe czerwone logo Sieradza nie współgrało z szatą graficzną opakowań, dlatego zdecydowano się na umieszczenie emblematu w kolorze czarnym. Logo zostało umieszczone w górnej części tylnego panelu pudełka, w miejscu, które zdaniem fachowców, jest najlepiej widoczne podczas nalewania mleka.

– Szukaliśmy sposobu na dotarcie z promocją miasta do jak największego grona odbiorców – mówi Jacek Walczak, prezydent Sieradza – Nadruk logo na produktach naszej mleczarni wydał się nam idealnym rozwiązaniem. Wart-Milk działa w Sieradzu od 85 lat, a marka MU! jest znana wśród konsumentów z całej Polski.
– Przy okazji zmiany szaty graficznej opakowania postanowiliśmy przystać na pomysł magistratu umieszczenia na nim logotypu Sieradza – dodaje Irena Miedzińska, prezes zarządu OSM Wart-Milk – Chcemy podkreślić, że nasza firma pochodzi z Sieradza i w ten sposób promować nasze miasto.

Logo „Sieradz – gościnny dla rozwoju” w ciągu roku pojawi się na 12 milionach opakowań mleka. Korzyści z tego typu akcji są obopólne. Miasto otrzymuje ogromną promocję, natomiast Wart-Milk zyskuje na większej identyfikacji z Sieradzem. Dlatego już pojawiły się plany umieszczenia loga miasta także na innych produktach sieradzkiej mleczarni.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.