Ecotech Polska zadebiutuje na NewConnect – Portal PR - 24PR
Ecotech Polska zadebiutuje na NewConnect

18.11.2011 Kategoria: Rynek kapitałowy, Wieści za spółek. Autor: admin

W najbliższy wtorek tj. 22 listopada odbędzie się pierwsze notowanie akcji Spółki Ecotech Polska w Alternatywnym Systemie Obrotu na rynku NewConnect. Spółka, będąca liderem krajowego rynku zielonych technologii, na początku wakacji przeprowadziła niepubliczną emisję akcji, podczas której pozyskała ponad 1,3 mln zł. Strategia rozwoju Ecotech zakłada miejsce w pierwszej dziesiątce firm o zasięgu globalnym w ciągu najbliższych 3 lat.

Ecotech Polska SA opracowała i jest właścicielem technologii unieszkodliwiania i odzysku odpadów niebezpiecznych EnviroMix®. Właściwości technologii dostrzegają podmioty z całego świata. Jednym z nich jest rząd Wietnamu, który sfinansuje rekultywację lotniska zanieczyszczonego podczas wojny wietnamskiej przy wykorzystaniu technologii Enviromix®. Projekt szacowany jest na około 20 mln USD. – Realizacja tego projektu miała rozpocząć się w listopadzie br. ale ze względu na przesunięcia w budżecie rządu Wietnamu działania rozpoczniemy na początku przyszłego roku. W chwili obecnej mamy przyznane 70 000 USD na rozpoczęcie prac badawczych – mówi dr inż. Dominik Wojewódka Prezes Zarządu Ecotech Polska SA – Podpisaliśmy również memorandum z rządem Armenii na unieszkodliwienie pestycydów z mogilnika Nubarashen. Projekt wstępnie wyceniony jest na 1 300 000 euro. Już w pierwszym kwartale przyszłego roku mają być uruchomione środki w kwocie 175 000 euro na rozpoczęcie prac. Jest to pierwszy w historii transfer polskiej technologii środowiskowej dla obcego rządu – dodaje dr inż. Dominik Wojewódka. Ecotech Polska, w okresie pomiędzy plasowaniem emisji akcji, a debiutem na NC, prowadziła negocjacje z partnerami zagranicznymi, m. in. z Malezji, Tajwanu, Algierii i Izraela. – W czerwcu br. uruchomiliśmy wspólnie z lokalnym partnerem zakład oparty o technologię Enviromix® na Litwie – mówi dr inż. Dominik Wojewódka – Współpraca przebiega wzorcowo dlatego już w 2012 roku zamierzamy wspólnie wziąć udział w przetargu na rekultywację ziemi zanieczyszczonej substancjami ropopochodnymi w Wilnie – dodaje dr inż. Dominik Wojewódka

Spółka, dzięki środkom od inwestorów uzyskanym podczas niepublicznej emisji akcji, aktywnie pozyskuje kontrakty na rynkach zagranicznych. – Konsekwentna realizacja strategii rozwoju jaką Spółka prezentowała podczas oferty akcji czyli pozyskiwanie i realizacja kontraktów na wykorzystanie autorskiej technologii Enviromix® dobrze rokuje debiutowi akcji Ecotech Polska oraz przyszłym notowaniom Spółki – mówi Norbert Kozioł Wiceprezes Zarządu NOBLE Securities. Autoryzowanym Doradcą Spółki jest NOBLE Securities SA.

Ecotech Polska SA opracował i jest właścicielem technologii unieszkodliwiania i odzysku odpadów niebezpiecznych EnviroMix®. Badania nad opracowaniem technologii trwały blisko 10 lat i prowadzone były w różnych ośrodkach badawczych. Proces stabilizacji, na którym bazuje technologia EnviroMix®, jest uznaną na skalę światową technologią, dającą znakomite wyniki w chemicznym wiązaniu i stabilizacji odpadów niebezpiecznych. Za pomocą opatentowanego w UE i USA procesu EnviroMix® można unieszkodliwiać zanieczyszczone gleby, szlamy, popioły i inne odpady stałe zawierające zarówno związki organiczne, jak i nieorganiczne. Technologia znajduje zastosowanie do unieszkodliwiania lub odzysku zdecydowanej większości rodzajów odpadów zamieszczonych w katalogu odpadów. Zostało to potwierdzone w laboratoriach na całym świecie. Na rynku polskim Ecotech jest wiodącym podmiotem w zakresie unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych. Potwierdzeniem innowacyjności, skuteczności i możliwości technologii EnviroMix® są liczne nagrody i wyróżnienia jak np. przyznany w 2010 r. tytuł Innowacyjna Firma w konkursie Krajowi Liderzy Innowacji – Edycja 2009 czy wyróżnienie w kategorii Młoda Innowacyjna Firma w konkursie Innowator Mazowsza. Ecotech Polska, jako jeden z 13 laureatów I edycji innowacyjnego projektu Ministerstwa Środowiska GreenEvo – Akcelerator Zielonych Technologii, który promuje polską technologię środowiskową i wspiera firmy działające w obszarze zielonych technologii w ich aktywności na rynku globalnym, zdobywa coraz większe uznanie również na rynkach zagranicznych.

Ecotech Polska SA

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.