EMC Instytut Medyczny podpisał umowę o współpracy ze szpitalem w Greifswaldzie – Portal PR - 24PR
EMC Instytut Medyczny podpisał umowę o współpracy ze szpitalem w Greifswaldzie

14.11.2011 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

EMC Instytut Medyczny 8 listopada 2011 roku podpisał umowę z Universitätsmedizin Greifswald. Zakłada ona współpracę obu podmiotów m.in. w zakresie edukacji i szkoleń, wymiany personelu, przedsięwzięć na rynku medycznym oraz wspólnych usług medycznych dla pacjentów po obu stronach granicy. Jest to pierwszy tego typu projekt w naszym kraju.

Oba podmioty chcą także współpracować przy wdrażaniu nowych rozwiązań w zakresie telemedycyny i teleradiologii.

„Jestem bardzo zadowolony z podpisania listu o współpracy. Porozumienia nie byłoby możliwe, gdyby nie wysoka jakość świadczonych przez nas usług, dobre standardy pracy i opieki medycznej” – powiedział Piotr Gerber, prezes EMC Instytut Medyczny.

„Myślę, że zaufanie jakim nas obdarzono, wynika też z pozytywnych doświadczeń wielu obywateli Niemiec, którzy leczeni byli w naszych placówkach, zwłaszcza po tym, jak w ubiegłym roku podpisaliśmy umowę z największą niemiecką kasą chorych AOK” – dodał.

„Współpraca pomiędzy naszymi firmami jest ważnym krokiem w perspektywie wejścia nowej dyrektywy o swobodnym przepływie pacjentów w Unii Europejskiej” – powiedział profesor Marek Zygmunt, przewodniczący zarządu niemieckiego szpitala.

EMC Instytut Medyczny ma obecnie 8 szpitali oraz 16 przychodni i zatrudnia ponad 2.100 osób.

W lipcu 2010 roku spółka nawiązała współpracę z największą niemiecką Kasą Chorych AOK–Die Gesundheitskasse i Techniker Krankenkasse i jest jedynym partnerem AOK w Polsce. Jesienią 2011 roku EMC podpisał też umowy z trzema holenderskimi kasami chorych: CZ, DeltaLloyd oraz OHRA.

W całym 2010 roku i w ciągu 6 miesięcy 2011 z usług szpitali i przychodni EMC skorzystało już blisko 1.500 zagranicznych pacjentów.

Szpital Akademicki przy Uniwersytecie Medycznym w Greifswaldzie stanowi jeden z głównych szpitali w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Zatrudnia prawie 4.500 pracowników, z czego około 700 stanowią lekarze. Placówka jest też zapleczem dydaktycznym dla 1100 studentów.

EMC Instytut Medyczny

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.