Emirates Airline zamawia 50 samolotów Boeing 777-300ERs – Portal PR - 24PR
Emirates Airline zamawia 50 samolotów Boeing 777-300ERs

13.11.2011 Kategoria: Transport. Autor: admin

Najwięksi światowi potentaci w branży lotniczej prezentują swoje podniebne statki w Dubaju. W Dubai Air Show 2011 uczestniczy ponad tysiąc firm z 50 państw. Producenci spodziewają się wielomiliardowych zamówień ze strony państw arabskich i miejscowych przewoźników pasażerskich. Targi lotnicze odbywają się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich co drugi rok od 1989 roku.

Kuszenie bogatych

Zagraniczni wystawcy są przyciągani do Dubaju perspektywą intratnych kontraktów z opływającymi w petrodolary państwami regionu. Od wielu lat to właśnie Arabia Saudyjska, ZEA czy Bahrajn stanowią czołówkę państw dokonujących największych zagranicznych zakupów uzbrojenia, a ich cywilne linie lotnicze przodują w wielkich zamówieniach na samoloty pasażerskie.

Już podczas pierwszego dnia targów, dubajskie linie lotnicze Emirates podpisały wielki kontrakt na 50 Boeingów 777 – 300ER z opcją na 20 kolejnych statków powietrznych. Według Boeinga jest to największy jednorazowy zakup w historii koncernu. Zamówienie, o wartości 18 mln dolarów , czyni go największym zamówienie handlowym w historii samolotu Boeing.

Emirates Airline odebrały swój pierwszy samolot Boeing 777 – 777-200 w 1996 roku i od tego czasu, linie lotnicze wdrożyły loty Boeingów 777 zarówno na krótkich, średnich jak i długodystansowych trasach.

Niezawodność Boeinga777, wydajność i ekonomia eksploatacji umocnił go jako trzon naszej floty”- powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum , prezes i dyrektor wykonawczy, Emirates Airline & Group. „Mamy ambitny plan strategiczny i nadal zamierzamy rozwijać naszą międzynarodową sieć, a zwłaszcza zwiększać ruch na  długodystansowych trasach. ”

Boeing 777 jest jednym z najbardziej udanych dwusilnikowych, długodystansowych samolotów.  Samolot 777-300ER przewozi 365 osób na odległość  7930 mil morskich (14.685 km).  W Boeing 777-300ER wdrożono kilka ulepszeń wydajności. Doskonałe wyniki podczas prób w locie, w połączeniu z poprawą efektywności silnika i zmniejszeniu oporu oraz ciężaru samolotu, przyczyniło się do wzrostu zainteresowania tymi samolotami.

„To jest bardzo ważny moment dla nas, ponieważ  podkreśla bieżące zaufanie linii arabskich do modelu 777”- powiedział Jim Albaugh , prezes Boeing Commercial Airplanes. „Jako największy operator 777 na świecie, Emirates Airline odegrały ważną rolę w rozwoju samolotu, a ich uwagi i sugestie na przestrzeni lat okazały się bezcenne w rozwoju programu 777 – dodał Albaugh.

Boeing Commercial Airplanes

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.