Firma Bombardier sprzedaje Petroleum Air Services samolot CRJ900 NextGen – Portal PR - 24PR
Firma Bombardier sprzedaje Petroleum Air Services samolot CRJ900 NextGen

15.11.2011 Kategoria: Transport. Autor: admin

Firma Bombardier Aerospace ogłosiła dzisiaj, że egipskie linie lotnicze Petroleum Air Services (PAS) z Kairu podpisały kontrakt na nabycie jednego odrzutowego samolotu pasażerskiego, do przewozów regionalnych, typu CRJ900 NextGen. Transakcja obejmuje również opcję zakupu kolejnego samolotu – CRJ900 NextGen. Nabywany przez PAS samolot CRJ900 NextGen będzie pierwszym z serii samolotów CRJ, które będą eksploatowane w Egipcie.

Zgodnie z cennikiem samolotów CRJ900 NextGen, wiążące zamówienie jest wyceniane na około 42 miliony USD i wartość kontraktu może wzrosnąć do 85 milionów USD, jeśli opcja zostanie przekształcona na zamówienie wiążące.

Generał Gamil Morad Ismail, prezes i dyrektor zarządzający Petroleum Air Services powiedział: „Jeśli chcemy poprawić jakość usług świadczonych klientom naszej firmy naftowej i turystom musimy mieć sprawdzony samolot odrzutowy. Samolot CRJ900 NextGen firmy Bombardier ma osiągi wymagane od samolotów eksploatowanych w trudnych warunkach Bliskiego Wschodu, spala stosunkowo niewiele paliwa i jak mówi nam doświadczenie zdobyte podczas eksploatacji samolotów turbośmigłowych de Havilland i Bombardier, będzie on niezawodny technologicznie, zgodnie z naszymi wymogami.”

Chet Fuller, pierwszy wiceprezes ds. sprzedaży, marketing zarządzania aktywami w firmie Bombardier Commercial Aircraft stwierdził: „Wybranie przez Petroleum Air Services’ samolotu odrzutowego do przewozów regionalnych, jakim jest CRJ900 NextGen to doskonale referencje dla samolotu, ponieważ firma ta ma doskonałą renomę i ma rygorystyczny proces oceny samolotów. Z niecierpliwością oczekujemy na wprowadzenie do eksploatacji pierwszego samolotu CRJ900 NextGen w Egipcie.”

Założona w 1982 roku firma PAS eksploatuje w charterze śmigłowce i stałopłaty oraz oferuje usługi taksówek powietrznych głównie na branży naftowej. Ponadto maszyny są wykorzystywane przez biura turystyczne w Egipcie i w przelotach zagranicznych w regionie. Obecnie firma posiada samolot de Havilland Dash 7 i pięć samolotów turbośmigłowych Bombardier Q300.

Tak samo, jak w przypadku innych samolotów z rodziny CRJ, lekka i nowoczesna aerodynamika odrzutowego, obliczonego na transport 88 pasażerów w przelotach regionalnych samolotu CRJ900 NextGen zapewnia udoskonaloną efektywność i niższe koszty eksploatacji w porównaniu do innych samolotów tej klasy. Większy rozpraszacz wirów brzegowych i inne optymalizacje wprowadzone od czasu rozpoczęcia programu CRJ900 zapewniają samolotowi odrzutowemu to przelotów regionalnych CRJ900 NextGen doskonałe osiągi lotniskowe i małe zużycie paliwa podczas przelotów. Wszystkie samoloty CRJ NextGen mają nowe wyposażenie wnętrz, z większymi schowkami na bagaż podręczny, większe okna, udoskonalone oświetlenie i zmienione panele sufitowe.

Wraz z zamówieniem z firmy PAS, samoloty z rodziny serii CRJ uzyskały 1 709 zamówień wiążących (w tym 266 zamówień na typ CRJ900 i CRJ900 NextGen) i do 31 lipca 2011 r. dostarczono ich 1 647 egzemplarzy. Ponad 60 linii lotniczych eksploatuje samoloty serii CRJ. Ponadto kolejnych 30 operatorów eksploatuje wersje firmowe samolotu CRJ. Światowa flota samolotu z serii CRJ wykonała ponad 31 milionów godzin lotów oraz 26 milionów startów i lądowań.

Informacje o Bombardier Commercial Aircraft

Bombardier Commercial Aircraft, jednostka biznesowa Bombardier Inc., jest światowym liderem w konstruowaniu i produkcji samolotów mieszczących do 145 pasażerów. Misją firmy jest dostarczanie pełnego asortymentu samolotów komercyjnych, zapewniających najlepsze w danej klasie osiągi przy najwyższym poziomie obsługi klientów. Portfel produktów tworzą: samolot pasażerski Q400 NextGen, samoloty odrzutowe do przelotów regionalnych z rodziny CRJ NextGen oraz pasażerskie samoloty odrzutowe CSeries, które są najnowszymi na świecie i najbardziej zaawansowanymi jednoosiowymi samolotami z jednym przejściem pomiędzy fotelami pasażerów, przeznaczonymi dla segmentu rynku wymagającego 100 do 149 miejsc.

Informacje o firmie Bombardier

Firma Bombardier Inc., czołowy producent innowacyjnych rozwiązań dla transportu, dostarczający maszyny począwszy od samolotów komercyjnych i dyspozycyjnych samolotów odrzutowych do urządzeń dla transportu kolejowego, systemów i usług, ma swoją siedzibę główną w Kanadzie. Na koniec roku podatkowego – w dniu 31 stycznia 2011 roku, dochody firmy wyniosły 17,7 miliarda USD. Akcje firmy znajdują się w obrocie na giełdzie – Toronto Stock Exchange (BBD). Firma Bombardier jest notowana przez indeksy Dow Jones Sustainability World i North America. Wiadomości i informacje są dostępne pod adresem www.bombardier.com. Można nas też śledzić na Twitterze @Bombardier.

DUBAI, UNITED ARAB EMIRATES–(Marketwire – November 15, 2011)

Bombardier Commercial Aircraft uruchomiła wspólne centrum informacyjne, w którym z łatwością można znaleźć wiadomości, filmy, zdjęcia oraz wpisy w portalach społecznościowych. Witryna Bombardier Commercial Aircraft News Centre (http://Press.CommercialAircraft.Bombardier.com) zawiera łącze do najnowszych wpisów na Twitterze @Bombardier_Aero, odsyłacze do naszego kanału na YouTube i do zdjęć na Flickr oraz najnowszych komunikatów prasowych, a także do faktów o produktach, informacje pomocnicze i ogólne o samolocie Bombardier CSeries, o odrzutowcach do przelotów regionalnych z rodziny CRJ oraz o turbośmigłowcach Q400. Witryna centrum informacyjnego jest dostępna w języku francuskim, pod adresem http://Presse.AvionsCommerciaux.Bombardier.com.

Bombardier, CRJ, CRJ900, CSeries, Dash 7, de Havilland, NextGen, Q300 i Q400 są znakami towarowymi firmy Bombardier Inc. lub jej spółek zależnych.

Kontakty:
John Arnone
Bombardier Aerospace
Biuro: +1-416-375-3030
Komórka: +1-416-820-8994
www.bombardier.com.

żródlo:Hugin Group
huginonline.com

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.