Frezarka Xenox Dent 50k – Portal PR - 24PR
Frezarka Xenox Dent 50k

11.11.2011 Kategoria: Technologie. Autor: admin

Współczesna protetyka dentystyczna coraz śmielej sięga po innowacyjne rozwiązania technologiczne i nowoczesne materiały. Stosowanie wysokiej jakości sprzętu stwarza nieskończone możliwości korygowania niedoskonałości uzębienia w trwały i zarazem estetyczny sposób. Frezarka Xenox – Den 50k z oferty Lange Łukaszuk to najwyższej klasy urządzenie, które umożliwiając szybszą i bardziej precyzyjną pracę na zróżnicowanych materiałach przynosi zniewalające efekty.

Technologiczne dossier frezarki Xenox – Dent 50k

Frezarka Xenox – Dent 50k zaprojektowana została z myślą o laboratoriach dentystycznych, protetycznych oraz profesjonalnych gabinetach dentystycznych. Dzięki optymalnym rozwiązaniom technicznym znacząco usprawnia ona pracę nad materiałami o różnej strukturze i twardości. Wysoką wydajność frezarki gwarantuje niezwykle wytrzymały, bezszczotkowy silnik o napędzie do 50 000 obr/min. Przy mocy 230 W pozwala on osiągnąć maksymalny moment obrotowy 7,8 Ncm. Stanowi to gwarancję dużej wytrzymałości narzędzia w zetknięciu z nawet najbardziej opornym materiałem. Niezwykle istotny jest też fakt, że frezarka Xenox – Dent 50k nie przegrzewa się przy długotrwałej pracy i pozostaje odporna na nacisk, dzięki czemu stanowi doskonałą alternatywę dla systemów z zastosowaniem wałków giętkich lub pracujących na sprężone powietrze. Urządzenie wyposażone jest również w specjalny pochłaniacz pyłu, który skutecznie wyłapuje i zasysa powstające w czasie szlifowania opiłki. Zabezpieczony przed pyłami silnik nie wymaga konserwacji, a osoby wrażliwie na zanieczyszczenia pyłowe nie są narażone na zapalenie dróg oddechowych.

Frezarka Xenox – Dent 50k – estetyka i użyteczność w jednym

Ergonomiczny kształt frezarki Xenox- Dent 50k czyni z niej lekkie, bardzo poręczne w użyciu narzędzie pracy. Wykonana z miękkich komponentów rękojeść sprawia, że urządzenie można pewnie chwycić zarówno placami jak i całą dłonią. Elastyczny, gumowy przewód o długości 150 cm umożliwia większy zakres ruchów i dokładne dotarcie do szlifowanej powierzchni. Niekwestionowanym atutem frezarki jest również precyzyjnie wykonany zacisk, dostępny w wersji standardowej 2,35 mm lub opcjonalnie 3.0 mm. Umożliwia on pracę z większością frezów i końcówek dostępnych na rynku. Zastosowany w urządzeniu system „Twist-lock” warunkuje szybką wymianę końcówek poprzez przekręcenie części obudowy o 90 stopni. Znacząco zwiększa to uniwersalność narzędzia i zakres wykonywanych działań. Urządzenie wyposażone jest także w praktycznie bezgłośny i pozbawiony wibracji bieg, co w znacznym stopniu niweluje możliwość drgań mogących uszkodzić delikatny materiał poddawany obróbce.

Fot. Lange Łukaszuk. Zestaw Xenox –Dent 50 to najwyższej jakości kompleksowe wyposażenie dla profesjonalnych gabinetów dentystycznych oraz nowoczesnych laboratoriów protetycznych

Zestaw Xenox – Dent 50k–warto postawić na całość

Kompletny zestaw Xenox Dent 50k zawiera stołowe urządzenie sterujące wyposażone w komputer precyzyjnie regulujący wszelkie parametry techniczne, w tym prace bezszczotkowego silnika we frezarce, kontrolę liczby obrotów, moment obrotowy oraz zakłócenia spowodowane zblokowanym silnikiem lub przeciążeniami. Cyfrowy wyświetlacz dokładnie wskazuje liczbę obrotów i numer błędu zaś pole pokryte folią, z nadrukowanymi niezmywalnymi opisami do poszczególnych przycisków skutecznie zabezpiecza przed pobrudzeniem.

Maksymalna liczba obrotów urządzenia sterującego Xenox – Dent 50k regulowana jest za pomocą pokrętła. Sterować nim można zarówno w sposób ręczny jak przy użyciu pedału nożnego. W znacznym stopniu zwiększa to płynność prędkości obrotowej mikrosilnika oraz umożliwia bezstopniowe ustawienie obrotów aż do górnego zakresu. Bezpieczną pracę w stałym tempie po przekroczeniu wartości 40 000/min warunkuje specjalny przycisk blokady. Wyłączenie tej funkcji następuje automatycznie poprzez ponowne naciśnięcie pedału nożnego. Praktycznym elementem systemu Xenox Dent 50k jest też antypoślizgowa podstawka do frezarki Poprzez stabilizację urządzenia gwarantuje ona większą precyzję wykonywanych zabiegów. 

Frezarka Xenox 50k – nowa jakość mikro – elektronarzędzi

Frezarka Xenox 50k należy do nowej, wyższej klasy laboratoryjnych narzędzi ręcznych. Jest ona prawdziwym dowodem na współistnienie oryginalnego designu i użyteczności. Dzięki niezwykłej precyzji i wydajności frezarka Xenox – Dent 50k podnosi zarówno jakość pracy specjalistów, jak i stanowi gwarancję spektakularnego efektu końcowego oraz zadowolenia pacjentów.

Zestaw Xenox – Dent 50k zawiera:
– frezarkę
– stołowe urządzenie sterujące
– podstawkę pod frezarkę
– pedał nożny

Dane techniczne frezarki:
Moc: 230 W
Liczba obrotów: 1000 – 50000 /min
Maksymalny moment obrotowy: 7,8 Ncm
Dokładność ruchu obrotowego: < 0,01 mm
Długość kabla: 165 cm
Maksymalna średnica rączki: 28,5 mm
Waga bez kabla 235g
Waga z kablem: 333 g
Zaciski (w standardzie): 2,35 mm
Zacisk (opcja): 3,0 mm

Dane techniczne stołowego urządzenia sterującego:
Napięcie na wejściu: 220-240 V
Napięcie na wyjściu: 36 V
Częstotliwość: 50/60 Hz
Pobór mocy: max – 2 A
Wymiary: 240 x 180 x 110
Waga: ok. 3,0 kg

Dystrybucja: Lange Łukaszuk s. j.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.