Innowacyjne podejście do konferencji – Portal PR - 24PR
Innowacyjne podejście do konferencji

15.11.2011 Kategoria: konferencje. Autor: admin

Niespełna tydzień został do otwarcia piątej edycji Konferencji Profesjonalny Inwestor, organizowanej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Praktyczne aspekty inwestowania w formie warsztatów, ciekawe wykłady oraz panele dyskusyjne to tylko nieliczne atrakcje czekające na uczestników najbliższej konwencji inwestorskiej.

Już 18 listopada nad morzem zabije serce warszawskiej giełdy. Przez trzy dni, blisko 400 uczestników będzie zgłębiało wiedzę na temat inwestowania na rynku kapitałowym. Jak co roku, organizator zadbał by program konferencji obfitował w ciekawe warsztaty oraz wykłady, które przeprowadzą najlepsi specjaliści w swojej dziedzinie.

Bezpośrednia dyskusja z innymi uczestnikami rynku jest dla inwestorów bardzo istotna, dlatego też rokrocznie dajemy im do tego sposobność podczas organizowanych przez nas konferencji, mówi Jarosław Dominiak, prezes SII. Tam, poza solidną dawką edukacji, uczestnicy otrzymują możliwość odbycia bezpośrednich rozmów z szerokim gronem praktyków, szefami spółek oraz uznanymi praktykami rynku kapitałowego , dodaje.

Jesienna konferencja koncentruje się przede wszystkim na praktycznych aspektach inwestowania przedłożonych w formie warsztatów wiedzy praktycznej, gdzie każdy inwestor może wybrać interesującą go tematykę. Gościem specjalnym wydarzenia jest Zenon Komar, autor książki „Sztuka spekulacji” oraz „Sztuka spekulacji po latach”. Poza merytoryczną częścią spotkania ciekawym elementem są również Targi Akcjonariat, podczas których, inwestorzy dostają możliwość do bezpośredniego kontaktu z zarządami spółek giełdowych.

Zawsze bacznie słuchamy uwag naszych gości, tłumaczy szef SII. Wyciągamy wnioski i staramy się, aby każde kolejne spotkanie było dla nich bardziej wartościowe, dodaje. W tym roku, organizator przyjął pomysł jednego ze swych partnerów biznesowych – IGLS SA (w organizacji). Idąc z duchem innowacyjnych rozwiązań, SII oddaje do dyspozycji gości mobilną aplikację. IGLS, spółka wyróżniająca się nowatorskim podejściem do rozwiązań w biznesie, we współpracy z partnerem technologicznym – Mobile Factory S.A., która stworzyła narzędzie, wskazuje nowy kierunek działania, proponuje tradycyjny kontent w nowatorskim ujęciu. Mobilna aplikacja konferencyjna w znacznym stopniu ułatwi poruszanie się po hotelu oraz śledzenie aktualnego planu wydarzeń. Drukowane materiały informacyjne przechodzą do lamusa, mówi Katarzyna Gajda, wiceprezes IGLS. Teraz wystarczy jedno kliknięcie, a na ekranie smartphona każdy uczestnik zobaczy najaktualniejszy program konferencji i listę prelegentów wraz ze zdjęciami i bogatymi opisami. Co więcej, dzięki modułowi „spotkanie”, każdy z uczestników będzie miał możliwość nawiązania bezcennych kontaktów biznesowych.

aplikacji daje pewność, że żadne ważne zdarzenie nie umknie naszej uwadze, dodaje. Twórcy aplikacji zwracają uwagę na fakt, iż rynek urządzeń mobilnych znajduje się w fazie dynamicznego rozwoju. Tylko w roku 2012 przewiduje się, że ich sprzedaż na świecie przekroczy 500 mln sztuk. Szacuje się, że w Polsce do końca 2011 sprzedaż smartphonów osiągnie poziom 3-4 mln ogółu wszystkich telefonów komórkowych, zaznacza Radosław Paklikowski, prezes Mobile Factory S.A. Praktycznie każdy nowy telefon jest stale podłączonym do internetu mikrokomputerem, który dodatkowo posiada wbudowany GPS, kamerę i akselerometr. Daje to olbrzymie możliwości, które mogą być wykorzystane poprzez specjalnie przygotowane oprogramowanie, w tym przypadku na potrzeby konferencji inwestorskiej, komentuje.

Dlaczego Profesjonalny Inwestor? Bo pragniemy budować platformę wymiany doświadczeń w biznesie, promujemy nowoczesne rozwiązania biznesowe, korelujące nowatorskie podejście ze strategicznymi celami partnerów, wyjaśnia Katarzyna Gajda. Od kilku lat w obszarze mojego zainteresowania leży komunikacja na rynku kapitałowym, biorę też udział we wszystkich konferencjach organizowanych prze SII, dodaje. Obserwując problem z bezpośrednim dotarciem co całego grona gości konferencyjnych w jednym momencie, spółka IGLS postanowiła połączyć wiedzę partnera technologicznego, Mobile Factory, oraz kompetencje i doświadczenie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, by dać odbiorcom – uczestnikom konferencji Profesjonalny Inwestor narzędzie, które pozwoli być na bieżąco z programem, optymalnie zarządzać czasem, być w kontakcie ze zgromadzonymi gośćmi, a co najważniejsze, zrobić to po jednym kliknięciu palcem. Aplikacja będzie dostępna na urządzenia z systemem iOS (iPhone, iPad) oraz Android.

Już za niebawem kolejna edycja konferencji Profesjonalny Inwestor, tym razem w nowej, mobilnej odsłonie. Tylko praktyczna wiedza o rynku kapitałowym, spotkania z przedstawicielami spółek, wykłady i panele dyskusyjne – to wszystko w Kołobrzegu i … smartphonie.

IGLS SAw organizacji

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.