Kaspersky Internet Security 2012 produktem antywirusowym roku wg polskiej edycji magazynu PC World – Portal PR - 24PR
Kaspersky Internet Security 2012 produktem antywirusowym roku wg polskiej edycji magazynu PC World

15.11.2011 Kategoria: Technologie. Autor: admin

Kaspersky Lab Polska informuje, że produkt Kaspersky Internet Security 2012 został uhonorowany wyróżnieniem „Antywirus Roku 2012” przyznanym przez redakcję magazynu PC World. [24pr] Zestawienie objęło 10 produktów typu Internet Security dostępnych na polskim rynku.

Redakcja magazynu PC World podzieliła swój test na dwie części. W pierwszej badano funkcjonalność produktów i wzięto pod uwagę takie kryteria jak: dostępne funkcje i dodatkowe narzędzia, nowości wprowadzone w programach, łatwość obsługi, wygląd interfejsu oraz współczynnik cena/możliwości. Drugą część zestawienia stanowi test skuteczności oprogramowania antywirusowego, który redakcja PC Worlda przygotowała na podstawie wyników badania przeprowadzonego w lipcu i sierpniu 2011 r. przez ekspertów z niezależnego laboratorium AV-Test. W tej części testu podstawowym założeniem było odwzorowanie realiów pracy z komputerem i internetem i zadań, które użytkownicy na co dzień stawiają aplikacjom antywirusowym.

Kaspersky Internet Security 2012 świetnie poradził sobie z wykrywaniem nieznanych zagrożeń, identyfikując 100% nieznanych zagrożeń (średnia dla wszystkich testowanych produktów to jedynie 91%). Jest to potwierdzenie skuteczności technologii analizy heurystycznej oraz ochrony w chmurze opracowanych przez Kaspersky Lab. Kaspersky Internet Security 2012 nie miał także żadnych problemów z wykryciem wszystkich znanych zagrożeń wykorzystanych do testu przez specjalistów z AV-Test. Po połączeniu tych wyników z testem funkcjonalności przeprowadzonym przez redakcję magazynu PC World program Kaspersky Internet Security 2012 okazał się najlepszy w całej stawce i został uhonorowany wyróżnieniem „Antywirus Roku 2012”.

Więcej informacji o programie Kaspersky Internet Security 2012 można znaleźć na stronie http://www.kaspersky.pl/2012.

Pełny artykuł poświęcony testowi znajduje się w numerze 12 (01.12.2011) magazynu PC World.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.