LG Electronics nagrodzone 12 nagrodami CES Innovations 2012 – Portal PR - 24PR
LG Electronics nagrodzone 12 nagrodami CES Innovations 2012

20.11.2011 Kategoria: TECH. Autor: admin

Firma LG Electronics otrzymała 12 prestiżowych nagród International CES® Innovations 2012, w tym nagrodę dla najbardziej innowacyjnego produktu w kategorii dużego sprzętu AGD – trzydrzwiowej lodówki LFX31935 typu french door o dużej pojemności. W lodówce zastosowano unikatową technologię LG Blast Chiller, która umożliwia niezwykle szybkie chłodzenie napojów. Wyróżnienia te po raz kolejny potwierdziły, że LG Electronics stale umacnia swoją pozycję jako jednego z największych innowatorów w branży.

Zarówno sprzęt AGD jak i telefony komórkowe oraz sprzęt elektroniczny od LG zostały wyróżnione nagrodami w pięciu kategoriach: wyświetlaczy wideo, komponentów wideo, komponentów audio, aparatów telefonicznych i dużego sprzętu AGD. „Czujemy się zaszczyceni, że nasza lodówka została uznana przez specjalistów branżowych za największą innowację w segmencie AGD. Jesteśmy dumni również z faktu przyznania nagród produktom LG należącym do wielu innych kategorii — od inteligentnych telewizorów, poprzez inteligentne pralki, po smartfony” — powiedział Wayne Park, prezes i dyrektor generalny LG Electronics USA. „LG z każdym rokiem udoskonala swoje produkty, zapewniając klientom inteligentne funkcje, intuicyjną obsługę oraz atrakcyjne wzornictwo. Renomowane nagrody branżowe potwierdzają, że nasze starania zostały docenione”.

Telewizory LG ponownie nagrodzone
Wśród wyróżnionych produktów znalazł się sprzęt elektroniczny, który LG Electronics przedstawi na targach CES 2012. W kategorii wyświetlaczy wideo nagrody CES Innovations otrzymały nowe telewizory CINEMA 3D HDTV – modele LM9600 i LM8600 z technologią polaryzacyjną FPR, podobną do tej, która jest stosowana w kinach. Dzięki niej widzowie mogą podziwiać efekt 3D bez migotania, charakterystycznego dla okularów migawkowych. Poza tym technologia FPR eliminuje zakłócenia obrazu, gwarantując niezrównany komfort podczas oglądania treści 3D. Nagrodzono również telewizor plazmowy HDTV firmy LG — PM9700 z platformą LG Smart TV, która zapewnia dostęp do praktycznie nieograniczonych zasobów treści online, w tym usług premium, takich jak Netflix i Hulu Plus, nowych usług 3D Zone i wielu innych*.

LG Cinema 3D LM9600 , fot. Materiały prasowe LG Electronics

W kategorii wideo wyróżniono także dwa inne produkty z platformą LG Smart TV: odtwarzacz Network Blu-ray Disc™ BP720 oraz urządzenie Smart TV Upgrader SP820.
W kategorii audio nagrodę otrzymała nowa stacja dokująca przeznaczona dla użytkowników iPoda – LG iPod Speaker Dock ND8520 z technologią Airplay, umożliwiającą strumieniową transmisję dźwięku i odtwarzanie materiałów wideo.

Nagroda „Best of Innovation” dla lodówki LG
Nagrodę dla najlepszej innowacji „Best of Innovation” zdobyła lodówka, która doskonale schładza puszkę napoju o pojemności 350 ml w czasie poniżej 5 minut. Ponadto wyróżniono trzy inne zaawansowane technologicznie produkty LG w kategorii dużego sprzętu AGD, które zostaną zaprezentowane na targach CES 2012. Jednym z nich jest pralka z suszarką ładowana od przodu (modele WM8000HVA/DLEX8000V i WM9000HVA/ DLEX9000V) z inteligentną technologią LG ThinQ™. Technologia ta wykorzystuje łączność z Internetem, aby pomóc użytkownikom w planowaniu zadań i zużycia energii, a tym samym — zaoszczędzeniu czasu i pieniędzy. Kolejny nagrodzony produkt to najnowsza wersja odkurzacza-robota HOM-BOT wyposażonego w zaawansowany system mapowania i nawigacji z dwiema kamerami, który umożliwia szybkie, efektywne i inteligentne sprzątanie.

Multitasking i bezpieczeństwo danych w nowych smartfonach.
LG otrzymał dwie nagrody 2012 CES Innovations za aparaty telefoniczne. Smartfon LG DoublePlay został doceniony za możliwość wykonywania wielu zadań równocześnie. Użytkownik może np. swobodnie korzystać z serwisu Facebook, przeglądając równocześnie strony WWW lub pocztę elektroniczną. Drugi produkt, LG Revolution™ z technologią VMware Horizon Mobile™, to pierwszy na świecie smartfon LTE, który umożliwia użytkownikom przełączanie się między dwiema tożsamościami: prywatną i służbową. Technologia zastosowana przez LG umożliwia działom informatycznym przedsiębiorstw zapewnienie pełnego bezpieczeństwa danych oraz ułatwia ich zarządzanie bez naruszania prywatności pracowników.

Firmy wyróżniane nagrodami CES Innovations są wybierane corocznie przez jury złożone z czołowych projektantów, inżynierów i dziennikarzy z branży, którzy oceniają zgłoszone do konkursu produkty pod kątem ich przydatności dla użytkowników, estetyki, innowacyjności konstrukcji, jakości oraz wpływu na jakość życia. Nagrody CES Innovations, sponsorowane przez organizację CEA (Consumer Electronics Association) i zatwierdzane przez stowarzyszenie Industrial Designers Society of America, są przyznawane za największe osiągnięcia w dziedzinie wzornictwa i konstrukcji produktów.

Od 2004 r. firma LG otrzymała ponad 120 nagród CES Innovation.
*Niezbędne jest oddzielne wykupienie bezprzewodowego dostępu do Internetu i wymaganych abonamentów. Nie każdy telewizor z funkcją LG Smart TV jest standardowo wyposażony w pilota Magic Motion Remote. W niektórych przypadkach trzeba go zakupić odrębnie. Przeglądarka internetowa LG nie obsługuje technologii Flash 10 lub HTML 5, więc dostęp do niektórych treści internetowych może być ograniczony lub niemożliwy. Dostępne treści i usługi mogą być różne w zależności od produktu i mogą ulegać zmianom.

Informacje o firmie LG Electronics

LG Electronics Inc. jest jednym z głównych światowych producentów oferujących nowatorskie technologie w dziedzinie elektroniki użytkowej, sprzętu AGD oraz urządzeń mobilnych. Firma zatrudnia ponad 93 tys. osób, a liczba jej oddziałów na całym świecie przekracza 120. W 2010 r. obroty firmy osiągnęły 48,2 mld USD. Działalność LG obejmuje cztery podstawowe działy: Home Entertainment – elektronikę użytkową, Mobile Communications – rozwiązania mobilne, Home Appliance – sprzęt AGD oraz Air Conditioning & Energy Solutions – klimatyzację i energetykę. LG jest jednym z największych na świecie producentów płaskich telewizorów, urządzeń mobilnych, klimatyzatorów, pralek i lodówek. Firma podpisała również długoterminową umowę, na mocy której stała się Globalnym Partnerem i Partnerem Technologicznym Formuły 1™. W ramach tej umowy LG nabyło wyłączne tytuły i prawa marketingowe jako oficjalny dostawca urządzeń elektronicznych, telefonów komórkowych i urządzeń do przetwarzania danych. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.lg.com oraz www.lge.pl

LG Electronics Polska

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.