OgilvyInteractive dla IBM – Portal PR - 24PR
OgilvyInteractive dla IBM

17.11.2011 Kategoria: Agencje reklamowe. Autor: admin

W ramach działań realizowanych przez OgilvyInteractive dla IBM, agencja w tym roku stworzyła koncepcję serwisu technologicznego pod nazwą „Next”. Ten oryginalny koncept, znajduje się na platformie Gazeta.pl i przez cztery miesiące funkcjonowania zyskał uznanie wielu czytelników. Kampania w sieci wspierana jest także poprzez działania na profilu IBM na Facebooku.

OgilvyInteractiwe mając na celu wypromowanie idei Mądrzejszego Świata stworzyła koncepcję specjalnego serwisu technologicznego „Next”. Mądrzejszy Świat (Smarter Planet) to hasło, które towarzyszy globalnej kampanii IBM „Zbudujmy lepszy świat, let’s build the smarter planet” realizowanej na całym świecie. Jako partner serwisu IBM jest widoczny w reklamach display’owych na stronie. IBM odpowiada także za redagowanie materiałów do wyodrębnionej sekcji w serwisie. Podserwis o nazwie „Mądrzejszy Świat” ma za zadanie przybliżyć czytelnikom rozwiązania IBM, które pomagają rozwikłać problemy rozwijającego się świata, a w szczególności dużych miast i metropolii – mówi Mateusz Mentlewicz z Ogilvy Interactive.

Profesjonalnie przygotowane przez redakcję „Next” artykuły są również zamieszczanie na fan page „Mądrzejszy świat” na Facebooku. Stanowi on uzupełnienie działań IBM w Internecie. Profil administrowany jest także przez zespół OgilvyInteractive.

Już w pierwszym miesiącu obecności w sieci „Next” cieszył się olbrzymią popularnością i ciągle rosnącą liczbą czytelników. Przez pierwsze cztery miesiące serwis „Next” odnotował 686 tysięcy unikalnych użytkowników oraz blisko dwa miliony odsłon.

Od początku swojego istnienia serwis „Next” na Gazeta.pl promowany jest w Internecie i prasie w mediach należących do grupy Agora S.A.

Projekt po stronie IBM koordynuje Joanna Komuda, Brand Manager.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.