Ogólnopolski Dzień bez Długów – Portal PR - 24PR
Ogólnopolski Dzień bez Długów

16.11.2011 Kategoria: EVENT. Autor: admin

Jak co roku 17 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień bez Długów. Jest on częścią kampanii edukacyjnej „Nasze Długi” zainicjowanej przez Grupę KRUK. Jej celem jest edukacja społeczna w zakresie zarządzania domowymi finansami oraz wskazanie możliwych wyjść z sytuacji zadłużenia.

Tegoroczny, trzeci już, Ogólnopolski Dzień bez Długów to okazja do refleksji nad stanem osobistych finansów i poszukania odpowiedzi na pytania, czy zawsze rozsądnie gospodarujemy domowym budżetem. To zachęta do zastanowienia się czy nie mamy zaległości w spłacie rat kredytów lub zwykłych np. koleżeńskich lub rodzinnych pożyczek. Jeśli tak jest, a w skrzynce na listy czeka już pismo od firmy windykacyjnej, należy wziąć sprawy we własne ręce. Najlepiej szybko skontaktować się z wierzycielem (bankiem, firmą czy osobą, której jesteśmy winni pieniądze), aby ustalić możliwe warunki spłaty długu. Nie wszyscy Polacy jednak zdają sobie sprawę z tego, że taki kontakt to pierwszy aktywny krok do wyjścia z pętli zadłużenia. O tym przypomina także Dzień bez Długów. Szybki kontakt i chęć porozumienia umożliwiają rozpoczęcie rozmowy o zawarciu ugody i spłacie zadłużenia na przykład w ratach. Zgodnie z danymi Grupy KRUK tylko w pierwszym półroczu tego roku ugodę, z tą największą firmą windykacyjną w Polsce, zawarło ponad 36 tysięcy osób. Dzięki temu uniknęły one kłopotliwych konsekwencji m.in. wpisu do Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A. czy postępowania sądowego i komorniczego. Tym samym dołączyły do grona osób zwyczajnie płacących comiesięczne raty i normalnie funkcjonujących na rynku.
Ogólnopolski Dzień bez Długów jest okazją do przypomnienia o konieczności edukacji (także samodzielnej każdego z nas) w zakresie odpowiedzialnego zadłużania i skutecznego rozwiązywania problemów z zaległościami. To szczególnie ważne kwestie społeczne zwłaszcza w dobie niepewności na rynkach i prognoz dotyczących kolejnej fali kryzysu gospodarczego.

Obchodom Ogólnopolskiego Dnia bez Długów towarzyszy „Dzień Otwartych Drzwi” w Rejestrze Dłużników ERIF BIG S.A. (należącym do Grupy KRUK). 17 i 18 listopada będzie można bezpłatnie zweryfikować informacje na swój temat w warszawskim biurze przy Placu Bankowym 2. W internecie będzie to możliwe dłużej, bo aż do 23 listopada. Wystarczy skorzystać z serwisu www.infoKonsument.pl.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.