Optymalizacja wydajności pamięci masowych i większy zwrot z inwestycji – Portal PR - 24PR
Optymalizacja wydajności pamięci masowych i większy zwrot z inwestycji

22.11.2011 Kategoria: Technologie. Autor: admin

Firma Infortrend® (Public TPE: 2495) poinformowała, że jej rozwiązania klasy mid-range, ESVA (Enterprise Scalable Virtualized Architecture) zapewniają teraz zautomatyzowaną obsługę wielowarstwowej pamięci masowej. Zautomatyzowana obsługa warstw optymalizuje wydajność pamięci masowych, usprawnia dystrybucję danych w pulach pamięciowych i zwiększa zwrot z inwestycji.

Na współczesnym rynku pamięci masowych dostępnych jest wiele nośników, za pomocą których przedsiębiorstwa mogą spełnić różne wymagania w zakresie poziomu usług (SLA)w swoich centrach danych. Dotychczas dostrajanie poziomów usług wiązało się jednakz wysokimi kosztami i pochłaniało dużo pracy, co utrudniało prawidłowe wykorzystanie dostępnych zasobów.

Zautomatyzowana obsługa wielowarstwowej pamięci masowej w rodzinie rozwiązań ESVA firmy Infortrend oferuje architekturę, która w pełni wykorzystuje zalety różnych nośników –w tym stacji SSD – do wysokowydajnego przechowywania danych. Rozwiązanie to pozwala użytkownikom elastycznie przypisywać aplikacje do czterech różnych warstw rozróżnianych według typów stacji i poziomów RAID.

W ramach zautomatyzowanej obsługi wielowarstwowej pamięci masowej w systemach ESVA dane są przenoszone między warstwami na podstawie wzorców użycia oraz zasad skonfigurowanych przez użytkownika. Ponieważ obsługa warstw jest zaimplementowana poniżej poziomu woluminu, dane można przenosić w bardzo precyzyjny sposób. Migracja zapewnia efektywną dystrybucję danych i gwarantuje, że w stacjach SSD oraz na innych wysokowydajnych dyskach pozostaje miejsce na obsługę aplikacji o znaczeniu krytycznym.

Wzrost wydajności i efektywna dystrybucja danych osiągnięta dzięki zautomatyzowanej obsłudze warstw pamięci masowej przyczynia się do znacznie większego zwrotu z inwestycji.
W porównaniu z tradycyjną konfiguracją ESVA złożoną z jednej macierzy RAID i jednego modułu rozszerzenia z dyskami SAS o pojemności 600 GB, konfiguracja ESVA ze zautomatyzowaną obsługą warstw złożona z tylko jednej macierzy RAID z czterema stacjami SSD o pojemności 100 GB oraz dwunastoma dyskami typu nearline o pojemności 2 TB może zwiększyć wydajność o 25 – 50 proc., pojemność – o 5 TB, jednocześnie ograniczając kosztyo ponad 15 proc.

Jeśli chodzi o użytkowników wymagających maksymalnej wydajności, konfiguracja ESVA ze zautomatyzowaną obsługą warstw złożona z jednej macierzy RAID z ośmioma stacjami SSDo pojemności 100 GB oraz z ośmiu dysków typu nearline o pojemności 2 GB może zwiększyć wydajność nawet o 150 proc. przy tej samej wydajności i cenie, co w przypadku tradycyjnej konfiguracja ESVA złożonej z jednej macierzy RAID i jednego modułu rozszerzenia bez zautomatyzowanej obsługi warstw.

Efektywniejsze wykorzystanie pamięci masowej zmniejsza też wymaganą pojemnośći ogranicza pobór mocy. Zużycie energii jest jeszcze niższe dzięki zastosowaniu stacji SSD, które potrzebują względnie niewiele prądu.

Thomas Kao, dyrektor ds. planowania produktów w firmie Infortrend, powiedział: „Dodanie zautomatyzowanej obsługi warstw pamięci masowej do systemów ESVA oznacza ich dalszą ewolucję jako czołowego rozwiązania na rynku systemów pamięciowych klasy średniej. Systemy ESVA są teraz jeszcze lepiej przygotowane do pracy w wymagających środowiskach aplikacyjnych, ponieważ pozwalają przedsiębiorstwom zwiększyć efektywność pamięci masowej poprzez precyzyjne spełnienie potrzeb aplikacji oraz migrowanie danych między warstwami w celu zapewnienia jak najlepszej dystrybucji danych w pulach pamięciowych”.

Zautomatyzowana obsługa wielowarstwowej pamięci masowej jest obecnie dostępna w następujących modelach: ESVA F70-2830, ESVA F60-2830, ESVA E60-2230 i ESVA E60-2130. Więcej informacji o zautomatyzowanej obsłudze wielowarstwowej pamięci masowejw systemach ESVA można znaleźć pod adresem www.infortrend.com.

O firmie Infotrend
Założona w 1993 roku, Infortrend Corporation (Public TPE:2495) jest wiodącym dostawcą systemów pamięci masowej, koncentrującym się na wysokiej jakości, niezawodnościi wartościach. Wykorzystując wiedzę technologiczną, rozwiązania pamięci masowej Infortrend są szeroko stosowane przez wiele przedsiębiorstw w różnych sektorach gospodarki. W ofercie firmy znajdują się takie rodziny produktów jak ESVA, EonStor DS, EonStor and EonNAS. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej: www.infortrend.com.

Infortrend®, ESVA®, EonStor®, SANWatch® oraz EonPath® są zastrzeżonymi znakami towarowymi Infortrend Technology, Inc. Pozostałe znaki towarowe są własnością ich właścicieli.

ITBC Communication Sp. z o.o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.