Początek tygodnia z MFF Etiuda&Anima – Portal PR - 24PR
Początek tygodnia z MFF Etiuda&Anima

20.11.2011 Kategoria: Konkursy, Rozrywka. Autor: admin

20.11.2011 r. zakończył się konkurs „Etiuda”, a laureaci w kategorii najlepsze filmy studenckie ogłoszeni zostaną w poniedziałek o godzinie 12.00.

Festiwal Etiuda&Anima zaprasza już na kolejny dzień pełen atrakcji. Rozpoczyna się bowiem konkurs „Anima”, w którym o statuetkę Złotego Jabberwocky’ego walczyć będzie 61 filmów animowanych, m.in. z Tajwanu, Indii i Meksyku. Cykl „Making of” zdradzi warsztat Jana Švankmajera i Dennisa Tupicoffa, a „Autoportrety twórców animacji” pozwolą bezpośrednio uczestniczyć w procesie powstawania filmu i obserwować pracę amerykańskiej artystki Suzan Pitt. Atrakcją będzie także spotkanie ze Zbigniewem Preisnerem, który jako autor muzyki do najsłynniejszych filmów Krzysztofa Kieślowskiego będzie promował książkę poświęconą warstwie dźwiękowej w twórczości tego reżysera. Wieczorem odbędzie się także drugie spotkanie „Festiwali starych i nowych mediów” poświęcone Międzynarodowemu Festiwalowi Filmów Krótkometrażowych w Uppsali.

W dalszym ciągu Etiuda&Anima przyglądać się będzie polskiej szkole animacji („Polska szkoła animacji, jej satelici i kontynuatorzy”). Na festiwalu zagoszczą też zdobywcy Złotego Dinozaura z poprzednich lat: W cyklu „Projekcje laureatów Grand Prix” zobaczyć będzie można film „Chrzest”, a po seansie zadać pytania jego reżyserowi – Marcinowi Wronie. W Sali „u Samurajów” (Muzeum Narodowe) zaprezentowany zostanie laureat Specjalnego Złotego Dinozaura dla najlepszej szkoły filmowej MFF Etiuda&Anima 2010 – FAMU w Pradze. Wyświetlony zostanie również dodatkowy pokaz najbardziej kreatywnych animacji z całego świata, „The 13th Annual Animation Show of Shows” (Kino Paradox, godz. 11.00). Wyboru filmów dokonał Ron Diamond, hollywoodzki producent, który podczas festiwalu poprowadzi również warsztaty (21-23 listopada).

Bolesław Racięski
rzecznik prasowy XVIII IFF Etiuda&Anima

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.